Пейзаж із мисливцем та мисливськими трофеями

Пейза́ж із мисли́вцем та мисли́вськими троф́еями (англ. Landscape with Huntsman and Dead Game) — декоративне панно з серії, створеної для іспанського купця Якова Гранади наприкінці XVII ст.

Ян Венікс, «Пейзаж із мисливцем та мисливськими трофеями»
1697 р., 344 x 323 cm
англ. Landscape with Huntsman and Dead Game
Творець: Ян Венікс
Час створення: 1697 р.
Розміри: 344 x 323 см
Висота: 344,00 см
Ширина: 323,00 см
Матеріал: олійні фарби на полотні
Жанр: пейзаж
Зберігається: Шотландія, Единбург
Музей: Національна галерея Шотландії Единбург

Ян Венікс на той час вважався одним із найкращих художників Голландії. Серед його замовників — багаті верства населення Амстердама, купці з Іспанії, московський цар Петро І, що перебував у Голландії під час Великого Посольства.

Для багатої оселі купця-іспанця Якова Гранади і була створена серія декоративних панно зі сценами полювання та ідилічними пейзажами. Належав до них і «Пейзаж з мисливцем та мисливськими трофеями». Серія довгий час зберігалась у Голландії. У 1921 р. всі панно були продані. Їх придбав газетний магнат зі США Вільям Рендольф Херст. В скрутну годину серію знов продали і вона розійшлася в різні музейні збірки. Панно «Пейзаж з мисливцем та мисливськими трофеями» придбали для Національної галереї Шотландії, де воно і зберігається.

Опис панно

Праворуч від центру картини розташована паркова скульптура герма давньогрецького бога природи Пана. Навколо герми — мисливський пес та мисливські трофеї. Обличчя пана повернуто в глиб полотна, де подано краєвид під час заходу сонця. Оживкою для великого за розмірами полотна є чорний пес та мисливець, котрий перепочиває ліворуч. Ідилічний, штучно позбавлений тривожного настрою пейзаж — свідоцтво схильності митця до декоративного живопису, що був попередником стилістики рококо, яка розквітне у XVIII столітті і не омине і Голландії.

Джерела

  • Haldane Macfall, A History of Painting: The Dutch Genius Part Five, 2004, pagg.243-244
  • Franz Kugler, Gustav Friedrich Waagen, Handbook of painting: The German, Flemish, and Dutch schools, Vol.II, John Murray, Londra, 1860, pagg.423-424
  • Robert Napier, John Charles Robinson, Catalogue of the works of art forming the collection of Robert Napier, Londra, 1865, pag.42
  • George Stanley, A classified synopsis of the principal painters of the Dutch and Flemish Schools, Henry Bohn, Londra, 1855, pagg.191-192-201-202-205-348

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.