Первомайський електромеханічний завод

Первомайський електромеханічний завод ім. К. Маркса, ТДВ — найбільший в Україні виробник вибухозахищених асинхронних електродвигунів потужністю від 4 до 500 кВт, напругою від 380 до 6000 В, частотою обертання від 600 до 3000 об/хв., в габаритах по висоті осі обертання від 132 до 450 мм, а також спеціальних і багатошвидкісних електродвигунів для приводу механізмів у вугільній, гірничошахтній, хімічній, нафтопереробній, газовій та інших галузях промисловості з вибухонебезпечним середовищем.[1]

Первомайський електромеханічний завод ім. К.Маркса
Тип Товариство з додатковою відповідальністю
Форма власності приватна компанія
Галузь машинобудування
Спеціалізація виробництво вибухозахистних двигунів
Засновано 1873
Засновник(и) Т'єр Рудольф Геннефельд
Штаб-квартира Первомайськ (Луганська область), Україна
Ключові особи Захарченко Петро Іванович, Гринь Геннадій Михайлович, Кожуров Станіслав Матвійович
Продукція електричні машини
Власник(и) Захарченко Петро Іванович
Співробітники біля 1500
pemz.com.ua

Адреса: 93202, Україна, Луганська обл., Первомайськ, Заводський пров., 1

Історія

Першими керівниками заводу, який було засновано у селищі Петромар'ївка 1873 р. як паперову фабрику, стали нащадки французького підприємця Т'єра. 1896 р. завод змінює і власників і спеціалізацію — стає «Чавунно-литійним і механічним заводом Р. Геннефельда». З 1943 р. підприємство дістає нову назву — «Електромеханічний завод ім. К. Маркса».[2] Підприємство було засекречене через виготовлення двигунів для стратегічних галузей. Перед розпадом СРСР секретність було знято, тому у назві заводу з'явилося місто розташування. Ставало питання про суттєвіше перейменування, але «ім. К. Маркса» у назві заводу вирішили залишити, бо бренд є відомим у багатьох країнах світу. У важкі для української промисловості 1990-ті роки завод відрізнявся серед інших підприємств Первомайська і найближчих міст відносною стабільністю виплати зарплатні працівникам. На початку 1990-х років завод очолив П. І. Захарченко. Пізніше він хоч і залишив за собою загальний контроль, та оперативне керівництво передав Гриню Г. М.. До 1990-х при заводі працював філіал Стаханівського машинобудівного технікуму. Будівля цього філіалу була знищена внаслідок пожежі. При заводі функціонує клуб, підтримуються традиції самодіяльності працівників. З кінця 1980-х завод має дачне селище, розташоване в кількох кілометрах від міста. У селищі, крім будинків та присадибних ділянок теперішніх і колишніх працівників, розташовані ставок і заводська пасіка .

Продукція

Вибухозахисні двигуни ПЕМЗ ім К.Маркса широко   використовуються в паливно-енергетичному та газонафтотехнічному комплексах багатьох країн.

За участь у виставках різного рівня завод отримав 17 медалей за 5 дипломів, за розробку і втілення в виробництво електродвигунів авторський колектив удостоєний Державної премії. Завод також виробляє товари народного споживання: електросушарки «Донбас», тепло вентилятори «Лугань», «Потік» та електрозапальнички для газових плит.[3]

Примітки

  1. http://rada.com.ua/ukr/catalog/13198/
  2. http://mestalug.ucoz.ru/index/pervomajsk/0-13
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 31 грудня 2013. Процитовано 29 грудня 2013.

Див. також

Джерела

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.