Переґріни
Переґріни (від лат. Peregrinus — іноземець, чужинець) — категорія вільного населення Римської держави яка не мала ані прав римського громадянина, ані прав латинів. Вони служать в допоміжних військах армії, а не легіонів. Вони платять більше податків, ніж громадян, але не мають політичних прав у Римі.
Після Латинської війни 340—338 р. до н. е. з числа переґринів були виключені також особи, які мають латинське громадянство. Спочатку це були жителі союзних Риму, а пізніше і підлеглих римлянам міст Середземномор'я, тобто італіки до Союзницької війни 90-88 років до н. е. і провінціали. Після едикту Каракалли у 212 році, за яким римське громадянство надано практично всім жителям імперії, кількість переґринів значно скоротилася. При Юстиніані ж на положенні переґринів залишилися лише жителі віддалених прикордонних районів Римської імперії.
Перегрін міг придбати римське громадянство для себе і своєї сім'ї виступивши на 25 років в римську армію, або шляхом покупки цінних паперів.
Посилання
- Власність перегринів // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998—2004. — ISBN 966-749-200-1.
- Правове положення переґрінів. radnuk.info
Джерела
- Burton, G. (1987) Government and the Provinces. En: J. Wacher (ed.), The Roman World Vol I.(англ.)