Петер Штайн

Петер Штайн (Peter Stein; нар. 1 жовтня 1937 Берлін) — німецький театральний режисер, що працює в різних країнах, включаючи Росію. Проживає в Італії.

Петер Штайн
Народився 1 жовтня 1937(1937-10-01)[1][2][…] (84 роки)
Берлін, Німеччина[1]
Країна  Німеччина
Діяльність театральний режисер, сценарист, актор, кінорежисер
Alma mater Франкфуртський університет і Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана
Знання мов німецька[3]
Нагороди

премія Еразма (1993)

премія Гете (1988)

Берлінська художня преміяd (1980)

Gold Goethe medald (2001)

Премія імені Шиллера міста Маннгеймаd (1978)

honorary doctorate of Salzburg Universityd

Berliner Bärd (1996)

IMDb ID 0825598

Біографія

Батько Штайна - інженер, в 30-і роки працював на будівництві заводу в СРСР.

В молодості Петер захоплювався технікою, але студіював на факультетах філософії та германістики Франкфуртського університету. Систематичної театральної освіти він не отримав.

Театральну діяльність розпочав в 1964 році в мюнхенському «Каммершпіле» на посаді асистента режисера.

Як режисер Штайн дебютував в 1966 році постановкою п'єси Е. Бонда «Спасіння».

1968 року був змушений покинути театр - він публічно виступив проти війни у В'єтнамі, закликавши глядачів зробити пожертвування в'єтнамському Фронту звільнення. Після цього два роки працював в театрах Бремена і Цюріха.

Широка популярність прийшла до Штайна 1970 року, коли він разом з Клаусом Пайманом очолив театр «Шаубюне» (Schaubuehne) в Західному Берліні, в якому працював 15 років. У «Шаубюне» Штайн стверджував концепцію так званого «театру права голосу» (Mitbestimmungstheater), що передбачала участь не тільки всіх членів творчого колективу, але і технічного персоналу в прийнятті важливих для театру рішень, в тому числі і що стосуються репертуарної політики. Підхоплена різними режисерами, зокрема Петером Палич у Франкфурті-на-Майні, ця модель сприяла в не тільки демократизації, а й політизації театру в Західній Німеччині.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.