Печатка Кентуккі
Велика печатка Співдружності Кентуккі (англ. Seal of the Commonwealth of Kentucky) — один з державних символів штату Кентуккі, США.
Вигляд
Печатку було офіційно затверджено в грудні 1792 року. З тих пір вона зазнала кілька змін. На чинній печатці зображено двох чоловіків: один в оленячій шкірі, а інший — у більш формальному одязі. Чоловіки потискують один одному руки. Прийнято вважати, що людиною в оленячій шкірі є Даніель Бун — дослідник території сучасного штату Кентуккі, а в костюм одягнений Генрі Клей, що виступав від Кентуккі як у Сенаті США, так і в Палаті представників. Утім, на офіційному рівні визначено, що дві зображені фігури символізують усіх колоністів і державних діячів[1]. Зовнішнє кільце прикрашене словами «Commonwealth of Kentucky» («Співдружність Кентуккі»), а у внутрішньому колі девіз штату: «United we stand, divided we fall» («Разом ми стоїмо, порізно — падаємо»). Офіційними кольорами печатки є синій і золотий[2]. Печатку Кентуккі можна також побачити й на прапорі штату.
Примітки
- Bryant, Ron (21 квітня 2005). The Kentucky State Seal. Kentucky Secretary of State. Архів оригіналу за 29 грудня 2006. Процитовано 16 січня 2007.
- Kentucky's State Seal. Kentucky Department of Libraries and Archives. 3 травня 2005. Архів оригіналу за 7 червня 2007. Процитовано 6 липня 2007.