Сенат США

Сена́т США (англ. the United States Senate) верхня палата Конгресу США. Разом із нижньою палатою Палатою представників — утворює американський парламент. Формально головою Сенату вважається віцепрезидент США.

Сенат Сполучених Штатів Америки
англ. The United States Senate
 
 
Загальна інформація:
Юрисдикція:  США
Тип: двопалатний парламент
Дата заснування: 1789
Верхня палата США:
Депутатів: 100
Політичні
групи:
Більшість(50)

Меншість(50)

Скликання: 117
Останні вибори: 3 листопада 2020
Наступні вибори: 8 листопада 2022
Адреса:
Адреса: Капітолій
Офіційний вебсайт:
www.senate.gov

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Сенат Сполучених Штатів Америки

Сенат має ряд виключних прав, як-от затвердження міжнародних договорів, згода на призначення президентом послів та інших високопосадовців.

Сенат засідає в північному крилі Капітолію у Вашингтоні, а Палата представників у південному крилі.

Порядок формування

Сенат США складається зі 100 членів, обраних у різний час. Відповідно до статті першої Конституції США, у Сенат обираються по два представники від кожного штату. Кожен сенатор обирається на 6 років. Вибори в Сенат виходять із принципу рівного представництва всіх штатів, на відміну від виборів Президента США, де кількість представників штату залежить від кількості його населення. Після ухвалення сімнадцятої поправки до Конституції США з 1913 року свого представника до Сенату вибирає напряму населення штату[1]. Раніше це робили законодавчі зібрання штатів.

Кожні два роки відбуваються проміжні вибори до Сенату, які оновлюють приблизно третину його складу. В окремому штаті вибори сенаторів завжди рознесені в часі, тобто в певний рік вибирається тільки один сенатор.

Посада сенатора

Членство в Сенаті вважається більш престижним і значущим, ніж членство у Палаті представників. Кожен сенатор має більший вплив у верхній палаті, бо сенаторів менше. Сенатор представляє більше виборців, ніж член Палати представників. Термін перебування сенатора на посаді втричі більший. Багато президентів і віцепрезидентів США були сенаторами.

Основна діяльність сенатора проходить у комітетах (16 постійних).

Порядок роботи

Сенат США проводить збори у Капітолії у Вашингтоні

Кожен сенатор має один голос. Віцепрезидент США є головою Сенату, проте брати участь у голосуванні може лише в тих випадках, коли голоси діляться порівну. Фактично управління Сенатом здійснюють лідери партій.

Тільки Сенат має виключне право розглядати всі справи в порядку імпічменту. Засідаючи з цією метою, сенатори приносять присягу або дають урочисту обіцянку. Коли розглядається справа Президента США, на засіданні головує Голова Верховного Суду США; жодна особа не може бути засуджена без згоди двох третин присутніх сенаторів.

Конгрес збирається не рідше одного разу на рік, і його сесії починаються в перший понеділок січня, якщо тільки законом Конгрес не призначить інший день.

Нинішній склад

На виборах, що відбулися 3 січня 2021 року, більшість у сенаті отримала Демократична партія — 50 представників зі 100 місць + демократичний президент Сенату Камала Гарріс матиме вирішальний голос. До 2016 року більшість мала Республіканська партія — 53 сенатори.

Див. також

Примітки

  1. Артемьев М. Как работает Америка. — М.: Фонд «Либеральная миссия»; Новое литературное обозрение, 2010 — с.135-139

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.