Печатка Японської держави

Печа́тка Япо́нської держа́ви (яп. 国璽, こくじ, МФА: [kokud͡ʑi]) — офіційна печатка Японської держави. Використовується для затвердження важливих державних і міждержавних документів.

Відбиток печатки і підпис Імператора Мейдзі на Конститутції 1889 року.

Короткі відомості

Державна печатка Японії виготовлена з чистого золота у вигляді квадратного куба, висотою сторони 9,09 см, і вагою 3,50 кг. Вона містить кліше з ієрогліфічним написом «Печатка Великої Японської держави» (大日本國璽). Вираз «Великої Японської» (大日本), що складається з трьох ієрогліфів, розташований праворуч, а словосполучення «Печатка держави» (國璽), що складається з двох ієрогліфів, розташоване ліворуч. Імператорська печатка має приблизно такі ж параметри як і печатка Імператора Японії.

Вперше державна печатка була затверджена 1872 року, в часи реставрації Мейдзі. До цього її функції виконувала Імператорська печатка. Державна печатка виготовлялася з бронзи й була трохи менше печатки Імператора. 1874 року уряд затвердив остаточний вигляд Державної печатки, що повністю нагадував Імператорську печатку за винятком кліше.

В Японській імперії за зберігання і використання Державної печатки відповідав Міністр печатки. Після 1945 нею завідують службовці Управління Імператорського двору Японії. Печатка зберігається в спеціальному шкіряному футлярі, загорнутою в бузкову і білу шовкові хусточки. Так само як і для Імператорської печатки для її відбитків використовують кіноварний червоний колір. За традицією відбиток печатки частково наступає на підпис.

Див. також

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.