Печенізьке поле (фестиваль)

Печенізьке поле — щорічний етнічно-мистецький фестиваль в Україні. Був заснований в 2001 році і щорічно проводиться в Харківській області на Печенізькому водосховищі. Метою фестивалю є проведення заходів, які об'єднують народну творчість як Слобожанщини, так і всієї України.

Печенізьке поле
Логотип Фестивалю
Жанр етно
Дати різна
Місце проведення Печенізьке водосховище
Роки існування липень 2001-2009 року, вересень 2010-2014
Вебсайт
pole.org.ua

Історія

«Печенізьке Поле» ще з часів Київської Русі оповите легендами, які обросли навколо селища Печеніги на Харківщині. На ньому слов'янські племена охороняли свій край від ворожих набігів. Вперше про Печенізьке Поле згадується в 968 році при успішному поході князя Святослава.

За словами організаторів, саме багата спадщина землі і збережена екологічна чистота, спонукали їх до заснівання фестивалю. Головною з ідей фестивалю стало збереження народної культури і традицій.

Влітку 2001 року на березі Печенізького водосховища було проведено перший етнічно-мистецький фестиваль «Печенізьке поле». Цей фестиваль зібрав понад 6 тисяч учасників та глядачів. З кожним роком чисельність прихильників фестивалю збільшувалася. Так, у 2005 році масштаб фестивалю вимірювався вже 3 тисячами учасників та понад 50 тисяч глядачів.

Спеціальне запрошення «Печенізького Поля», 2007 рік

За роки проведення фестивалю у його концертній програмі взяли участь фольклорні колективи з 20 районів Харківської області, Кіровограда, Львова, Івано-Франківська, Києва. У гала-концертах фестивалю виступали відомі виконавці та гурти. Серед них — Олександр Пономарьов, ЕL Кравчук, Остап Гавриш, Ігор Рудий, Пилип Жмахер (Сербія), «Воплі Відоплясова», «Драбина», «Скрябін», «Иван Купала» (Росія), «ZDOB SI ZDUB» (Молдова) тощо.

Див. також

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.