Печера Баочжу

Печера Баочжу (кит. 宝珠洞 Баочжу дун) — найвище місце пекінського парку Бадачу. Назва перекладається як «Печера Коштовної перлини».

Печера Баочжу

39°57′48″ пн. ш. 116°10′28″ сх. д.
Країна  КНР
Розташування Shijingshan Districtd
Тип культурна спадщина

Печера Баочжу
Печера Баочжу (Китайська Народна Республіка)
Арка до Баочжу

Опис

Розташована на піку Куйвей. Звідси відкриваються чудові краєвиди на Заборонене місто та річку Юндін. Тут є природна зона, через яку проходять стежки, що ведуть безпосередньо до печери Баочжу та сусідніх будівель.

Своєю назвою печера зобов'язана великому каменю біля входу, або білому і чорному галечнику, який переливається подібно перлині. За переказами, в печері, площа якої 25 м (глибина становить 5 м) за часів цінського імператора Кансі протягом 40 років у ній жив чернець на ім'я Хайсю (насправді він помер 1686 року). Імператор неодноразово запрошував ченця до палацу, але той незмінно відмовлявся. Вважається, що Хайсю міг виганяти злих духів і привидів, за що отримав прізвисько Гуйван-пуса (鬼王菩萨 «Бодхисаттва, що виганяє бісів»). Вежу, де мешкав Хайсю, було зруйновано у 1958 році.

На територію Баочжу-дун веде арка-пайлоу, написи на якій зроблені рукою цінського імператора Цяньлуна. Пройшовши через неї, справа в схилі пагорба можна побачити величезний камінь з віршами, написаними різними імператорами. Серед них читається і напис Цяньлуна 1748 року, який, зачарований печерою Баочжу, відразу написав 3 поеми.

На відстані 300 м від Бачжу розташовано невеликий храм 1780 року, присвячений Гуань Юю, військовику царства Шу (уславленою у романі «Трицарство»). В епоху Суй Гуань Юй вже шанувався як божество, а в 1594 році його було офіційно обожнено як бога війни під ім'ям Гуань-ді (关帝).

Головна зала в храмі присвячена Гуаньінь (观音) — жіночої іпостасі бодхисаттви співчуття Авалокітешвари. Тут же в залі стоять статуї будди Самантабхадри, який символізує пустотность розуму і бодхісаттви Манджушри, втілення Праджняпараміти (Вищої мудрості).

На південний схід від печери знаходиться Далекий Павільйон. Поруч з храмом Гуань Юя є Храм Будди.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.