Печера Ластівок

Печера ластівок (ісп. Sótano de las Golondrinas, англ. Cave of Swallows) печера карстового походження в Мексиці, в штаті Сан-Луїс-Потосі.

Печера Ластівок
ісп. Sótano de las Golondrinas
Підлога печери покрита товстим шаром сміття та гуано.
Характеристики
Тип карстова
Глибина 376 м
Об'єм 33 110 м³
Кількість входів 1
Дослідження
Рік відкриття 1966
Розташування
Країна  Мексика
Регіон Сан-Луїс-Потосі
Місцевість Аквісмон
Карти розташування

 Печера Ластівок у Вікісховищі
Вид із печери

Опис

За формою печера являє собою розширений вниз конусоподібний (або пляшкоподібний) карстовий провал. Отвір печери на поверхні землі має еліптичну форму (в плані кругла, так як розташовується на схилі) і має розміри 49 на 62 метри, глибина провалу від 333 до 376 метрів (отвір на поверхні розташовано на схилі). На дні печера має витягнуту в плані форму, близьку до овалу з однією майже рівною стороною. Обсяг простору печери оцінюється в 33110 м³. Дно печери і проходи на більш глибокому рівні, які ймовірно існують, поки досліджені слабо.

До печери веде вузька пішохідна стежка і ґрунтова дорога, по якій можуть проїхати лише позашляховики.

Розміри печери такі, що в ній легко можна помістити знаменитий Нью-Йоркський хмарочос Крайслер-білдінг.

Іспанська назва печери походить від мексиканської назви ластівок — Golondrinas. Однак населяють печеру стрижі виду Чорний стриж і папуги виду Мексиканська аратінга. Вранці зграї птахів летять по спіралі, набираючи висоту, поки не досягнуть виходу з печери. Вечорами стрижі повертаються в печеру, причому вони пікірують зграями по кілька десятків особин, поки не досягнуть рівня свого гніздування в печері. Спостереження за поведінкою птахів стало одним з улюблених занять туристів, які відвідують вхід до печери.

Печера також досить густо населена комахами та зміями. Через велику кількість гуано на підлозі печери, випарів, наявності в повітрі великої кількості бактерій, а на стінах грибків і плісняви, тривале перебування в печері без фільтрів і кисневого обладнання небезпечно[1]. З метою збереження екологічного комплексу печери спуск в неї дозволений лише за однієї (низької) сторони, вільної від перешкод. Біля входу в печеру з цього боку закріплені анкери. Спуск в печеру займає близько 20 хвилин на альпіністському спорядженні і близько 10 секунд при затяжному стрибку з парашутом. Сходження наверх займає близько двох годин і вимагає хорошої альпіністської і фізичної підготовки.

Печера була відома уастекам, людям, що населяли цю місцевість з давніх часів. Перше документальне дослідження печери було вироблено 27 грудня 1966 року.

В останні роки печера стала улюбленим місцем бейсджамперів[2].

У печері відбувалися зйомки фільму «Санктум».

Примітки

Посилання

Рельєф Мексики

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.