Пиво у Польщі

Станом на кінець 2013 року у Польщі налічувалося 97 пивоварних заводів, в тому числі пивоварень. Після Другої світової війни більшість пивоварних заводів в умовах комуністичного режиму були націоналізовані. На початку 1990-тих, після краху комуністичної ідеології, коли Польща перейшла до ринкової економіки, сюди прийшли великі міжнародні пивні компанії. Так, на даний час 85% польського ринку пива контролюють три лише компанії.[1] Найбільш відомі польські пивні бренди: Живець, Окочім та Тиське.

Польське пиво
Пиво під час конкурсу домашнього пива на Фестивалі Доброго пива-2011

Пиво від невеликих регіональних підприємств, об'єднаних в Асоціацію польських регіональних пивоварень (пол. Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich), набуває все більшої популярності.

Історія

Традиція польського пивоваріння одна з найстаріших у світі. Вона сходить своїм корінням в далекі доісторичні часи Леха — легендарного предка всіх поляків. Найстарішу письмову згадку про польське броварництво (пивоваріння) можна знайти у хроніці Тітмара Мерзебурзького, який описував, що «перший король польський Болеслав Хоробрий через свою пристрасть до хмільного пива був прозваний пиволюбом». Цей факт свідчить про те, що пиво було відомо в Польщі вже наприкінці X століття. Приблизно в той же час була відкрита перша королівська пивоварня.[2]

Пивоваріння стало вельми важливою частиною економіки Польщі. Унікальна рецептура цього напою трималася в найсуворішій таємниці, розголошення якої загрожувало навіть смертельною стратою. Влада Польщі стежила за роботою броварів і здійснювала постійний контроль за якістю пива.

Ринок пива

У 2013 році у Польщі було продано 3,82 млрд. літрів пива. Загальний об'єм реалізації цього напою на внутрішньому ринку становив майже 4,5 млрд.. Хоча б раз протягом року пиво п'є 88 % дорослого населення Польщі.[3]

За кількість спожитого пива на 1 мешканця країни Польща займає четверте місце в Європейському Союзі, поступаючись лише Чехії, Австрії та Німеччині (станом на 2012 рік).

За 2012 рік у Польщі:[1]

  • вироблено 39 605 000 гектолітрів пива;
  • працювало 87 пивних компаній;
  • працювало 50 мікроброварень;
  • у виробництві пива було задіяно 146,3 тис. працівників.

Примітки

  1. The Contribution made by Beer to the European Economy (pdf). www.ey.com (англ.). Ернст енд Янґ. грудень 2013. Процитовано 24 листопада 2014.
  2. Польське пиво. ostarbeiter.vn.ua. 26.12.2013. Процитовано 24 листопада 2014.
  3. Минулого року поляки випили пива на 4,5 мільярда євро. polradio.pl. Polskie Radio. 26.11.2014. Процитовано 28.11.2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.