Тітмар Мерзебурзький

Ті́тмар Ме́рзебурзький (іноді Дитмар Ме́рзебурзький[3]25 липня 975 1 грудня 1018) — німецький церковний діяч і хроніст.

Тітмар Мерзебурзький
нім. Thietmar von Merseburg
Народився 25 липня 975
Помер 1 грудня 1019 (44 роки)
Мерзебург, Німеччина
Поховання Merseburg Cathedrald
Країна Німеччина[1]
Діяльність історик, письменник, літописець, католицький священник
Знання мов латина
Посада католицький єпископ[2], католицький єпископ і diocesan bishopd
Конфесія християнство і католицька церква[2]
Рід Counts of Walbeckd
Батько Siegfried I von Walbeckd
Брати, сестри Henry, Count of Walbeckd, Siegfriedd, Friedrich von Walbeckd і Brun II. von Verdend
Сторінка Хроніки Тітмара Мерзебурзького

Життєпис

Належав до одного з наймогутніших німецьких родів. Син саксонського графа Готфріда фон Бальбека, родич імператорів Саксонської династії.

З 1000 канонік у Магдебурзі. У 10091018 мерзебурзький єпископ (Саксонія). Мерзебурзьке єпископство, яке очолював Тітмар Мерзебурзький, було відновлене імператором Генріхом II для поширення християнства серед полабських слов'ян та посилення впливу Німеччини на слов'янські народи. Тітмар Мерзебурзький — автор цінної «Хроніки» (написана латинською мовою у 10121018), в котрій висвітлюються події 9081018 у Німеччині і сусідніх з нею країнах. «Хроніка» насичена багатим фактичним матеріалом, який авторові вдалося зібрати завдяки високому становищу у Священній Римській імперії. Значна частина цього матеріалу стосується відносин зі слов'янськими народами, відомості про які Тітмар Мерзебурзький, зокрема, черпав під час безпосередніх контактів з ними (знав слов'янські мови). Він тенденційно підходить до висвітлення німецько-слов'янських, особливо німецько-польських, взаємин (можливо, через те, що імперія в цей період 10031005, 10071013 і 10151018 вела війни з Болеславом I Хоробрим).

Доброзичливо пише про Київську Русь, розповідаючи про події, що відбувались за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Тітмар Мерзебурзький називає Великих князів Київських - королями.

Твір Тітмара Мерзебурзького містить опис Києва як великого міста: "У тому великому місті, який є столицею цього королівства, є 400 церков, 8 ярмарків, а людей - велика кількість; вони, як і вся та держава, складаються з сильних людей, рабів-утікачів, що звідусіль прибули сюди, і, особливо, з швидких данів; до сих пір вони успішно опирались сильно їм докучаючим печенігам, перемагали їх та інших.."

Примітки

  1. LIBRIS — 2012.
  2. Catholic-Hierarchy.orgUSA: 1990.
  3. Międzyrzecz, niem. Meseritz // Słownik geograficzny Królestwa Polskiego. Warszawa : Druk «Wieku», 1885. — Т. VI. — S. 382. (пол.) — S. 382—383. (пол.)

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.