Площа усіх святих (Краків)

Площа Усіх Святих (Площа Вшисткіх Швєнтих) (пол. Plac Wszystkich Świętych) міська площа, розташована у межах Старого міста Кракова між Базилікою Святого Франциска Ассізького, вулицею Гродзькою та Домініканською площею.

площа Усіх Святих
Польща
пол. Plac Wszystkich Świętych
Ліворуч: Палац Великопольських (магістрат Кракова), пам'ятники краківських президентів - Миколай Зиблікевич та Юзеф Дітль, францисканський монастир і костел, будівля Папського університету Івана Павла II.
Населений пункт Краків
Місцевість Старе Місто
Район Старе Місто
Загальні відомості
Координати 50°03′32″ пн. ш. 19°56′14″ сх. д.
Транспорт
Рух піша
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники Миколай Зиблікевич Юзеф Дітль
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap 2768922 ·R (Краків)
На карті міста
Мапа
 Площа усіх святих у Вікісховищі

Площа належала до торгового поселення, розташованого в передмісті Окола. У своєму нинішньому вигляді площа повстала у 1838 році, коли було зруйновано Костел Усіх Святих, котрий був на цьому місці з 1227 року. До 1842 року на новоствореній площі залишалася ще одна самотня костельна вежа, потім її також знесли, знищивши останній слід попереднього костела.

На тому місці, де колись стояв костел, є сквер, де у 1887 році був встановлений пам'ятник президентові Кракова Миколаю Зиблікевичу, авторства Валерія Гадомського. Пам'ятник було прибрано за заявою Болеслава Дробнера у 1953 році . Однак він зберігся і в первісному вигляді повернувся на колишнє місце у 1985 році.

Перша трамвайна лінія, що перетинала площу, була відкрита 17 січня 1913 року[1].

Найбільш чудовою будівлею на площі є палац Велопольських, тепер будинок мерії Кракова. Поруч із палацом, перед францисканським костелом, з 1938 року міститься пам'ятник президентові Юзефу Дітлю, скульптора Ксаверія Дуніковського .

У 1955 році площа отримала нову назву Площа Весни Націй. Первинну назву було відновлено в 1990 році.

У 2007 році з нагоди 750-річчя заснування міста Кракова на площі було відкрито павільйон Виспянського, де міститься туристично-інформаційний центр, у котрому можна отримати різні інформаційні та рекламні матеріали про Краків, а також побачити оригінальні вітражі Вавельського собору Станіслава Виспянського з зображенням короля Казимира Великого, Святого Станіслава і також князя Генріха Побожного .

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.