Плювальниця

Плювальниця — посудина, призначена для спльовування. Широко використовувалися в минулому, в основному людьми, які вживали жувальний тютюн або тютюн, який закладається за губу . В даний час використовується в основному в стоматології (або в загальномедичній практиці для збирання мокротиння, а також дегустаторами вина [1] та кави [2].

Сучасна стоматологічна плювальниця

Історія

Китай

У Китаї, в часи Імперії Цін, золота плювальниця була неодмінним атрибутом на головних імператорських церемоніях. З 1949 року плювальниці в Китаї стали буденним явищем, вони встановлювалися усюди, не тільки на вулиці, в громадських місцях, а й удома. Це було зроблено з метою пропаганди гігієни, так як на той час у китайців глибоко вкоренилася звичка плювати на підлогу. Плювальницю активно використовував навіть лідер Китаю Ден Сяопін, в тому числі під час заходів, які широко висвітлювалися світовими ЗМІ [3]. Це викликало глузування в світі і можливо тому з кінця 1980-х років почалося масове зникнення плювальниць з громадських місць.

США

У США плювальниці були широко поширені в кінці XIX століття. Вони встановлювалися в барах, публічних будинках, салунах, готелях, магазинах, банках, на залізничних станціях та в інших місцях, де збиралися чоловіки. У той час в США також було прийнято спльовувати на підлогу, на вулиці, в ряді місць були навіть прийняті закони, що забороняють плювати в громадському місці інакше ніж в плювальницю. Поширення плювальниць широко підтримувала «Анти-туберкульозна ліга». На початку XX століття в побут увійшли переносні плювальниці: невеликого розміру з кришкою. Також існували «залізничні плювальниці», які можна було взяти з собою в поїздку [4].

Після епідемії іспанського грипу в 1918-1919 роках почалося масове зникнення плювальниць з громадських місць, так як це було визнано негігієнічним. З продажу почав зникати жувальний тютюн, який замінили звичайні цигарки і жувальна гумка.

В даний час кілька дюжин плювальниць встановлені в Сенаті США: вони не використовуються, будучи даниною традиції [5].

Одна з найбільших колекцій плювальниць в світі знаходиться в місті Дарем (Північна Кароліна).

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Wine Tasting. Red Wines - Expectoration Архівовано 30 липня 2017 у Wayback Machine. (англ.) на сайті redwines.net , 12 лютого 2008
  2. -Online-Buy-a-Spittoon-for-America Spittoons for Sale Online - Buy a Spittoon for America![недоступне посилання з липня 2019] (англ.) на сайті hubpages.com , 2 жовтня 2012
  3. Ануп кафлі. /2013/05/17/chinese-vice-premier-says-chinese-tourists-bad-manners-is-harming-china/? Chinese tourists 'bad manners harming country's reputation, says senior official Архівовано 11 квітня 2019 у Wayback Machine. (англ.) на сайті washingtonpost.com , 17 травня 2013
  4. Railroad Spittoons: Real versus Fake (англ.) на сайті railroadiana.org
  5. Traditions of the United States Senate (англ.) С. 17
  6. Planter with Wooden Base (англ.) на сайті art.thewalters.org

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Плювальниці

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.