Податки це грабунок

Позиція, що оподаткування це грабунок, і тому є аморальним, притаманна деяким напрямкам політичної філософії [1]. Прихильники даної позиції вважають, що дії держави із оподаткування є порушенням принципу ненападу[2].

Як багато людей

"Як багато людей" це уявний експеримент, що використовується для демонстрації ідеї що оподаткування є грабунком.У даному експерименті задається серія питань, що ранжуються від злочинних дій до рішення більшості. У одній із версій задаються наступні питання: "Чи є злочином якщо одна людина вкраде автомобіль?", "Якщо банда із 5 людей вкраде автомобіль", "Якщо банда із 10 людей проведе голосування, чи викрадати авто, причому дозволяючи жертві також голосувати, перед викраденням", "А якщо сотня людей викраде автомобіль і дасть жертві велосипед?" або "Якщо дві сотні людей не просто нададуть велосипед жертві, але і придбають велосипеди для малозабезпечених - чи буде це злочином?".

Даний експеримент робить виклик індивідууму щодо персонального визначення, коли злочинне заволодіння майном стає правом більшості у окремій групі [3].

Поширення в Україні

Згідно з даними опитування КМІС на замовлення просвітницького проекту "Ціна держави", у квітні 2020 року 20,2% українців поділяли думку, що "податки — це грабунок"[4].

Примітки

  1. Taxation is justified - Extra Newsfeed. web.archive.org. 21 березня 2020. Процитовано 10 серпня 2020.
  2. kanopiadmin (26 лютого 2007). Taxation Is Robbery. Mises Institute (англ.). Процитовано 10 серпня 2020.
  3. It is dangerous to be right when the government is wrong : Andrew P. Napolitano : Free Download, Borrow, and Streaming. Internet Archive (англ.). Процитовано 10 серпня 2020.
  4. | Українці погано знаються на податках, але вважають їх надмірними і несправедливими
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.