Покоління ні-ні

Покоління ні ні (ісп. La generación Ni-Ni: los que ni estudian ni trabajan, букв. Не навчаються і не працюють, не займаються ні тим, ні іншим) — в середземноморській, латиноамериканській, а потім і в західноєвропейській соціологічній термінології і публіцистиці термін позначає покоління молодих людей 16-34 років, які в силу різних факторів економічного, соціального і політичного характеру, не працюють і не вчаться[1].

Поширення

Те, що цей феномен найбільш докладно описаний в середземноморських країнах, не є випадковим збігом. Саме в цьому регіоні найбільш високе молодіжне безробіття, яке в кінці 2012 року в Іспанії і Греції досягло рівня 60 %[2]. Схожа ситуація спостерігається і в багатьох латиномериканських країнах, а також державах Магрибу. Сильні сімейні традиції в цих регіонах з одного боку пом'якшують негативні наслідки феномена ні-ні, з іншого посилюють їх. Наприклад, звичай спільного проживання з батьками до 30 років допомагає молодим людям пережити економічні негаразди, але він же робить їх інертними і безініціативними навіть у відносно благополучні часи. Більш того, як показують спостереження в Мексиці, саме покоління ні-ні виявляються найбільш схильні до згубного впливу наркокартелів і активно залучаються до наркоторгівлі і криміналу[3]. В англомовних країнах поняття описується абревіатурою NEET (Not in Employment, Education or Training). У країнах Магрибу покоління ні-ні зіграло важливу роль в так званих арабських революціях 2010—2011 років[4]. Після економічної кризи 2008 року ця соціальна група також стала помітною і в країнах Прибалтики[5].

Див. також

Примітки

  1. Generación 'ni-ni': ni estudia ni trabaja. Архів оригіналу за 2 лютого 2013. Процитовано 26 січня 2013.
  2. Merkel muestra su preocupación por el alto paro juvenil en España. Архів оригіналу за 6 лютого 2013. Процитовано 26 січня 2013.
  3. Mexico's Youth Lured into Drug War. Архів оригіналу за 6 лютого 2013. Процитовано 26 січня 2013.
  4. Revoluciones "ni-ni". Архів оригіналу за 6 лютого 2013. Процитовано 26 січня 2013.
  5. Світові новости. Архів оригіналу за 15 березня 2013. Процитовано 17 лютого 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.