Полуничне покоління

Полуничне покоління (рідше «суничне покоління»[1], Цаомей Цзу[2], кит. [3] або  ; піньінь cǎoméi zú або cǎoméi shìdài[4]) китайський неологізм, яким називають тайванців, що народилися після 1981 і до 1990 року[5], які «легко мнуться» подібно полуниці, тобто не витримують соціального тиску або важкої праці, на відміну від покоління їхніх батьків. Цей термін означає непокірних[6], розбещених, егоїстичних, зарозумілих і ледачих[7] людей.

Термін

Поняття виникло з уявлення, що представники цього покоління виросли, будучи надто опікуваними своїми батьками, в умовах економічного процвітання, подібно до полуниці, яку вирощують в теплицях і продають дорожче інших фруктів.

Терміном характеризують більшість китайців, які народилися з початку 1980-х років. За словами представників старших поколінь, незважаючи на непогані задатки, вони не готові до справжніх випробувань і проблем; вони не зазнали великих потрясінь і великих радощів і не готові до них, як не готова полуниця до холодів і недбалого поводження[2].

Неологізм починає набирати популярність в пресі Східної Азії для позначення демографічної або психографічної точки зору споживчої поведінки. «Покоління полуниці» може стати азійським аналогом покоління Y в західному світі.

Інша назва покоління — «семикласники», бо за офіційним літочисленням, використовуванти на Тайвані, вони народилися в сьомому десятилітті (роки з 70 по 79) Китайської Республіки[5].

У 2011 році журнал «Фінансові вісті» (Wealth) і агентство з працевлаштування «Банк вакансій 104» запропонували перейменувати «полуничників» в «покоління розпещених, але вільних» (кай-фей цзу — від англ. cared-free), щоб підкреслити важливість особистої свободи в їхній системі цінностей [5].

Іронічне використання

Офіційний логотип для руху полуниці (野 草莓 學運)

Цей термін вживається іронічно тайванським студентським рухом в 2008 (кит. трад. 野 草莓 運動). Це рух став відповіддю на відвідування Тайваню головою китайської Асоціації за розвиток зв'язків між берегами Тайванської протоки Чень Юньлінем[8][9].

Див. також

Примітки

  1. itanews. Архів оригіналу за 29 січня 2016. Процитовано 9 лютого 2016.
  2. compas.info Унікальні явища (рос.)
  3. 987.htm «草莓族».
  4. 草莓 世代 The Strawberry Generation National Central University Center for the Study of Sexuality
  5. xItem = 189362 & CtNode = 192 Taiwan Today Архівовано 25 січня 2016 у Wayback Machine. Все гаразд у хлопців
  6. Schott, Ben (30 листопада 2008). Strawberry Generation. The New York Times.
  7. Strawberry generation. People's Daily Online. January 7 2010. Архів оригіналу за 3 березня 2012. Процитовано 9 лютого 2016.
  8. Cooper, Marc (7 грудня 2008). Taiwanese students protest demonstration law. International Herald Tribune. Процитовано 12 грудня 2008.
  9. Wild Strawberries: Taiwanese Student Movement Stirs Anew. Huffington Post. 8 грудня 2008. Процитовано 12 грудня 2008.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.