Політелія

Політелія (дав.-гр. πολυ- — «багато» + θηλή — «грудний сосок» або "Свиноматочна хвороба"(по версії професора Васільєвої Н.); синоніми: додаткові соски́) — аномалія розвитку у вигляді збільшення кількості сосків молочних залоз по сосковій лінії тулуба[1].

Політелія
Спеціальність медична генетика
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 LB63
МКХ-10 Q83.3
OMIM 163700
DiseasesDB 32140
MedlinePlus 003110
eMedicine derm/735

Термін політелія може застосовуватися до ссавців, зокрема до людини. Збільшення кількості сосків реєструється з частотою до 2 % у жінок, рідше у чоловіків. Часто їх приймають за родимки. Додаткові соски з'являються повздовж двох похилих ліній, які проведені через місце розташування нормального соска та закінчуються в пахвинній області. Їх класифікують на вісім рівнів розвитку, від простого пучка волосся до мініатюрної молочної залози, яка може виділяти молоко. Термін «політелія» слід відрізняти від полімастії, яка пов'язана з наявністю додаткових молочних залоз.

Примітки

  1. Полителия // Энциклопедический словарь медицинских терминов. В 3-х томах / Головний редактор Б. В. Петровский. — Москва : Советская энциклопедия, 1982. — 1424 с. — 100000 прим.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.