Міська рада

Міська́ ра́да (міськрада) орган місцевого самоврядування в містах України та деяких країнах колишнього СРСРРосії, Білорусі), і в минулому у колишньому СРСР. Також використовується термін мерія[1][2][3][4].

Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія • Інші країни

Міські ради в Україні

Міська рада згідно з Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» є представницьким органом міських територіальних громад.

Особливості функціонування міських рад в Україні:

  • міська рада формується шляхом обрання депутатів.
  • міська рада обирає секретаря міської ради.
  • на засіданнях міської ради головує міський голова, обраний прямим голосуванням членами територіальної громади.
  • формує виконавчий комітет міської ради.

Історія

Міські ради вперше були створені у Росії після Лютневої революції 1917 р. Тоді вони називалися радами робітничих та солдатських депутатів. Після приходу більшовиків до влади міські ради стали основними представницькими органами влади у СРСР. Виконавчими органами міських рад стали виконавчі комітети (виконкоми) міських рад.

Міські ради в Австралії і Новій Зеландії

Через відмінності в законодавстві між штатами Австралії, точне визначення міської ради варіюється. Деякі з великих міських районів Австралії регулюються в основному, як єдине ціле, у той час як інші, можливо, контролюються безліччю дрібніших міських рад. Крім того, деякі суттєві міські райони можуть перебувати під юрисдикцією інших органів місцевого самоврядування. За допомогою періодичної переоцінки кордонів намагаються раціоналізувати ситуацію на місцях і коригувати розгортання активів і ресурсів.

Місцеві ради в Новій Зеландії різняться структурою, але під контролем державного департаменту місцевого самоврядування Нової Зеландії. Протягом багатьох десятиліть, поки в реформі місцевого самоврядування 1989 року, містечко з більш ніж 20 000 населенням могло бути проголошено містом. Структурні механізми місцевого самоврядування Нової Зеландії значно реформовані Урядовою комісією в 1989 р, коли близько 700 рад та органів спеціального призначення були об'єднані, щоб створити 87 нових місцевих органів влади.

В результаті, термін «місто» почало приймати два значення. Слово «місто» став використовуватися в менш формальному сенсі для опису великих міст.

Відповідно до чинного законодавства мінімальне населення нового міста 50000.

Див. також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.