Політ через Атлантичний океан

«Політ через Атлантичний океан» (лит. «Skrydis per Atlantą») — радянський художній фільм, знятий у 1983 році режисером Раймондасом Вабаласом на Литовській кіностудії про трансатлантичний переліт літака «Літуаніка». Знятий за спільним з драматургом Юозасом Глінскісом сценарієм. Всесоюзна прем'єра відбулася в січні 1984 року.

Політ через Атлантичний океан
лит. Skrydis per Atlantą
Жанр драма
Режисер Раймондас Вабалас
Сценарист Раймондас Вабалас
Юозас Глінскіс
У головних
ролях
Еймунтас Някрошюс
Ремігіюс Сабуліс
Оператор Йонас Томашявічюс
Композитор Бронісловас-Вайдутіс Кутавічус
Художник Альгірдас Нічюс
Кінокомпанія Литовська кіностудія
Тривалість 100 хв
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1983
IMDb ID 2721570

Сюжет

Події фільму відбуваються в Литві, Франції та США в період з 1927 по 1933 рік. Литовський льотчик Стяпонас Дарюс заради втілення своєї давньої мрії — перельоту без посадки через Атлантичний океан, бере на службі довгострокову відпустку і відправляється в Сполучені Штати з метою знайти однодумців. Його шлях пролягає через Францію, де він стає свідком невдалої спроби трансатлантичного польоту французьких льотчиків Шарля Нанжессера і Франсуа Колі на літаку «Білий птах». Пам'ятаючи про те, що над Атлантикою панують західні вітри, Дарюс передбачає своїм майбутнім маршрутом Нью-Йорк — Каунас. На паях зі своїм новим товаришем Стасісом Ґіренасом він купує літак, який за допомогою своїх співвітчизників з численної литовської діаспори, був деякий час по тому переобладнаний для потреб майбутньої експедиції. Влітку 1933 року відважні льотчики вирушили в дорогу. Подолавши успішно більшу частину маршруту, вони вночі були збиті вогнем зенітної артилерії над секретним концентраційним табором Берлінхен в Німеччині.

У ролях

Знімальна група

  • Автори сценарію: Раймондас Вабалас, Юозас Глінскіс
  • Режисер-постановник: Раймондас Вабалас
  • Оператор-постановник: Йонас Томашявічюс
  • Композитор: Бронісловас-Вайдутіс Кутавічус
  • Художник-постановник: Альгірдас Нічюс

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.