Потаніна Олена Олександрівна

Олена Олександрівна Потаніна (нар. 20 листопада 1987 рок, Новосибірськ, Російська РФСР, СРСР) — російська юристка, авторка і продюсерка телевізійних програм. Мешкає у Москві. З 2006 року — член елітарного клубу «Що? Де? Коли?», з 2007 року — капітан команди.

Потаніна Олена Олександрівна
Народилася 20 листопада 1987(1987-11-20) (34 роки)
Новосибірськ, РРФСР, СРСР або Новосибірськ, РРФСР, СРСР
Країна  Росія
Діяльність журналістка, правничка, Розумова гравчиня, редакторка, телепродюсерка
Alma mater Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Знання мов російська

Життєпис

Олена Потаніна народилася 20 листопада 1987 року в Новосибірську (РРФСР). Її батьки — Ольга Потаніна та Олександр Потанін. Коли Олені було три роки, вона разом з родиною переїхала в Одесу .

Професійна кар'єра

Закінчила Одеський національний університет імені І. І. Мечникова за спеціальністю правознавство.

C 2008 по 2009 роки працювала редакторка української версії програми "Що? Де? Коли? " (виробництво телекомпанії «Гра-Україна» за ліцензією телекомпанії «Гра-ТБ»). У 2009—2010 роках — редакторка з роботи з командами в програмі «Брейн ринг» (виробництво телекомпанії «Гра-ТБ»).

У 2012—2014 роках працювала на телеканалі « Russia Today» в Москві. Вона була авторкою та продюсеркою соціального проекту «Тверезий погляд», реалізованого спільно з Мінздоровсоцрозвитку РФ .

Олена Потаніна виступила продюсеркою документальних фільмів «Люди, які зробили Землю круглою»[1] (вийшов в ефір Першого каналу 22-23 лютого 2015 року), «Найрозумніший хмарочос» тощо.

Авторка сценарію і продюсерка фільмів «Алтай. Подорож до центру Землі», «Полярне братство», «Гвардії Камчатка».

Засновниця компанії-виробника фільмів ТОВ «ДокуМенталісти».

"Що? Де? Коли? "

Дебютувала в телепередачі «Що? Де? Коли?» в 2006 році у складі жіночої збірної, капітан Ксенія Накладова[2]. З 2007 по 2011 роки була капітаном команди, в складі якої також грали Дмитро Панайотті, Сергій Макаров, Едуард Шагал, Михайло Малкін та Сергій Ніколенко. У семи іграх Потаніна була визнана найкращим гравцем команди[3].

31 травня 2015 року разом з новою командою — збірною телевізійних клубів «Що? Де? Коли?» зуміла привести команду до перемоги, відігравшись з рахунку 2: 5. У складі команди: Михайло Карпук (Мінськ), Андрій Коробейник (Таллінн / Пярну), Роман Оркодашвілі (Баку), Ія Метревелі (Тбілісі), Айк Казазян (Єреван). Капітан команди — Олена Потаніна (Одеса)[4] .

Є, за словами Бориса Крюка, першим і єдиним капітаном, якому вдалося виграти гру, використавши правило «Хвилина в кредит» — при цьому вона домоглася такого результату двічі (останній випадок стався 31 травня 2015).

У спортивній версії «Що? Де? Коли?» Олена Потаніна грає з 11 років. У шкільні роки — багаторазова чемпіонка України з гри «Що? Де? Коли?» та «Брейн-ринг», капітан команди. У 2010 році взяла участь у чемпіонаті світу з гри «Що? Де? Коли?» в Ейлаті (Ізраїль) у складі «збірної команди Елітарного клубу»[5]. У 2009 році збірна команда Росії під керівництвом Олени Потаніної стала переможцем Кубка націй з гри «Що? Де? Коли?», що проходив в Кірові.

Олена Потаніна стала головною організаторкою IX чемпіонату світу з «Що? Де? Коли?» в Одесі (16-18 вересня 2011 року) та XI чемпіонату світу з Що? Де? Коли? в м. Дубні (13-15 вересня 2013 року). Організаторка щорічних добових марафонів з гри "Що? Де? Коли?. Вела відкриті гри на Тверській вулиці Москви 8 і 9 вересня 2018 року, 7 і 8 вересня 2019 роки (на День міста), 1 і 2 січня 2019 роки (новорічні).

Капітан збірної Росії з «Брейн рингу», що брала участь в 2016 року в III турнірі на Кубок Президента Азербайджану. До її складу входили: Єлизавета Овдієнко, Михайло Карпук, Михайло Мун, Борис Білозеров, Володимир Антохін.

Інші телевізійні проекти

Будучи одним з найбільш яскравою гравчинею телегри «Що? Де? Коли?», Олена Потаніна була запрошена до інших телевізійних програм, зокрема, «Найрозумніший» (2008)[6], «Дитячі пустощі», «Великі перегони», «Хто хоче стати мільйонером?»[7] .

У 2011 році в парі з Іллею Новіковим брала участь в проекті «Жорстокі ігри», де показала вельми високий рівень фізичної і психологічної підготовки.[8] .

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.