Представництво МОМ в Україні

Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) — офіційне представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), Агентства ООН з питань міграції в Україні, розташоване в столиці — місті Києві.

Історія

Представництво Міжнародної організації з міграції почало працювати в Києві 1996 року, коли Україна отримала статус країни-спостерігача МОМ.

1998 року розпочала свою роботу Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні.

2001 року Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і 2002 року Верховна Рада ратифікувала угоду про членство України у цій організації.

Діяльність в Україні

Міжнародна організація з міграції (МОМ) є Агентством ООН із питань міграції та провідною міжурядовою організацією в цій сфері. МОМ тісно співпрацює з урядом України та іншими партнерами – громадянським суспільством, науковими установами, приватним сектором, асоціаціями мігрантів та діаспори, агентствами ООН тощо – задля підтримки гуманної, безпечної та впорядкованої міграції для блага мігрантів та суспільства. МОМ надає політичні рекомендації та підтримку уряду для розбудови управління міграцією в Україні, водночас надаючи безпосередні послуги мігрантам та громадам.

За 25 років в Україні МОМ надала допомогу понад 800 тис. людей, включно з потенційними мігрантами, людьми, що повернулися, постраждалими від торгівлі людьми та мігрантами в інших уразливих ситуаціях, учасниками програм переселення, внутрішньо переміщеними особами тощо, безпосередньо та через місцевих партнерів.

МОМ постійно допомагає трансформувати практичний досвід у міграційну політику задля ефективного реагування на мінливу динаміку мобільності та міграції, а також для врахування зв’язку між гуманітарними зусиллями та заходами з розвитку. У своїй роботі МОМ керується Порядком денним сталого розвитку 2030, Глобальним договором про безпечну, впорядковану та врегульовану міграцію та національними пріоритетами України.

Пріоритети Представництва МОМ в Україні:

  • Захист мігрантів та допомога їм
  • Управління міграцією та кордонами
  • Міграція та розвиток
  • Міграція, довкілля та зміна клімату
  • Медичні послуги, пов’язані з міграцією, та подорожня допомога
  • Відповідь на надзвичайні ситуації, перехід та відновлення

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.