Премія Калинга ЮНЕСКО

Премія Калинги ЮНЕСКО — вища нагорода, що присуджується ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) за досягнення в галузі популяризації науки («переклад» спеціальних знань на мову широких кіл читачів, іншими словами — перетворення сухих наукових даних у зрозумілу більшості інформацію). Премія Калинги була заснована 1951 року. Ініціював доброчинний акт індійський політик Б. Патнаїк (1916—1997) — соратник М. Ганді та Дж. Неру у боротьбі за незалежність Індії, власник Фонду Калинги з штату Орісса.

Премія Калинга ЮНЕСКО
англ. Kalinga Prize
Країна  Індія
Тип наукова нагородаd
Нагородження
Засновано: 1951 і 1952
Нагороджені:
d (1)
Черговість
Сайт kalingafoundationtrust.com/website/home.htm

Калинга — давня держава, що існувала на території Індії, райське королівство, населення якого жило заможно й щасливо. Сьогодні це штат Оріс- са, розташований на березі Бенгальської затоки — курорт для відпочинку знаті Індії.

Б. Патнаїк був переконаний, що кожна людина повинна мати хоча б загальне уявлення про науку та її катарсисну роль у житті людини, держави, людства.

Згідно зі статутуом відзнаки, лауреат нагороди зобов'язаний бути створювачем способів поширення наукових знань (бути письменником, редактором, лектором тощо) і глибоко усвідомлювати роль науки у суспільстві.

Посилання

  • В. Г. Абліцов. Наука України у світовому інформаційному просторі. К.: 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.