Приватна «Лінгвістична гімназія»

Приватна Лінгвістична гімназія — гімназія з поглибленим вивченням іноземних мов у Києві. Заснована у липні 2001 року. Засновник гімназії — Дашковська Валентина Петрівна, вчитель-методист, відмінник освіти України, заслужений діяч культури Польщі, член польського товариства ім А.Міцкевича.

Приватна «Лінгвістична гімназія»
Тип гімназія з поглибленим вивченням іноземних мов
50.510300, 30.602965
Засновано 2001
Директор Валентина Дашковська
Учителі 36 (2019-2020 навч. рік)
Учні 210
Адреса 02222, м. Київ, вул. Беретті, 7;
Сайт lgymnasium.kiev.ua
Мова українська

Особливості

Образ гімназії:

Ідея школа-родина.

Місія — навчати виховуючи, виховувати навчаючи.

Мета — отримання гімназистами якісної середньої освіти, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей особистості учня, формування свідомих громадян України.

Лінгвістична гімназія — це один із найкращих за результатами рейтингів навчально-виховних закладів м. Києва. Гімназія увійшла в число 50-ти найкращих шкіл України із 20 тисяч закладів середньої освіти.

Методики

Використання новітніх навчальних технологій, створення атмосфери домашнього затишку, доброзичливості, взаємоповаги дали можливість закладу за 19 років існування стати знаним і потрібним.

Лінгвістична гімназія — це школа, що сприяє духовному становленню особистості учня. У гімназії створено умови для самореалізації творчих та інтелектуальних здібностей учнів у різних видах діяльності. У гімназії діє система особистісно зорієнтованого навчання, яка враховує інтереси і можливості кожного учня, передбачає диференційований підхід щодо вивчення гімназистами різних предметів.

Структура

Структура гімназії:

Навчання в школі: 11-річне (з 1-го по 11-й кл.)

Кількість учнів у класі: від 8 до 20-ти учнів, з поділом на підгрупи.

У кожному класі працює педагог-вихователь (куратор).

Крім предметів державного компоненту, в гімназії є обов'язковим вивчення:

- англійська мови — 5-6 год. на тиждень (з 1-го кл.);

- ділової англійської мови і країнознавства — 1-2 год. (3 10-го кл.);

- другої іноз. мова (польська, німецька, французька) — 3-4 год. (з 5-го кл.);

- російської мови — 2 год. (з 2-го кл.);

- інформатики — 2 год. (з 2-го кл.);

- художньої культури — 1 год. (з 9-го кл.);

- художньої творчості — 2 год. (з 1-го кл.);

- музичної грамоти — 2 год. (з 1-го кл.);

- правознавства (з 9-го кл.);

- хореографії — 2 год. на тиждень (з 1-го кл.).

' 'У гімназії організована робота секцій, гуртків, студій:

  • музичної студії (клас фортепіано, гітари, вокалу);
  • художньої студії (основні навички образотворчого мистецтва);
  • студії хореографії (класичні та сучасні танці);
  • спортивної секції (волейбол, баскетбол, футбол, боротьба).

Зміст навчання

Зміст освіти в гімназії спрямований на глибоке вивчення кожним вихованцем української мови й літератури, історії нашого народу, його традицій, звичаїв, ідеалів.

З метою цілісного підходу до виховання учнів у гімназії реалізуються цільові програми: «Я — гімназист», «Я — киянин», «Я — громадянин України», «Я –людина», «Я і культура», що сприяють самопізнанню, саморозвитку та самореалізації творчої особистості учня.

Всебічний розвиток гімназистів здійснюється не тільки в ході навчальної діяльності, а й під час проведення позакласних заходів, які постійно відбуваються в гімназії. Це різноманітні свята, предметні декади, конкурси, вікторини, семінари, інсценізації обрядових свят, у ході яких учні не тільки поглиблюють знання з того чи іншого предмета, а й мають можливість виявити свої таланти, розвивати інтелект, вміння спілкуватися.

З метою формування високих духовних цінностей учнів до співпраці залучаються діячі культури та мистецтв, артисти Національної філармонії України.

У гімназії кожен вихованець не лише здобуває знання, а й відчуває тепло домашнього затишку, атмосферу гармонії, довіри, взаємоповаги, підтримку великої та люблячої школи — родини.

Досягнення. Протягом 13 років гімназисти посідають призові місця на районних, міських та міжнародних олімпіадах з української мови та літератури, англійської, польської, російської, німецької, французької мов, комп'ютерної графіки та комп'ютерної анімації, веб-дизайну та інформаційних технологій, математики, фізики, біології, історії, правознавства, образотворчого мистецтва. Гімназисти є призерами Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика, переможцями міського конкурсу «Квітни, мово, зірнице слова», переможцями Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Вірю в майбутнє твоє, Україно», призерами конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН із комп'ютерних технологій та історії; переможцями різноманітних спортивних змагань та конкурсів бально-спортивних танців.

Міжнародна співпраця

Важливу роль у роботі та розвитку гімназії відіграє міжнародна співпраця.

Гімназія тісно співпрацює з Генеральним Консульством Республіки Польща в Києві, Спілкою поляків України, Польським культурно-освітнім товариством ім. А. Міцкевича. Укладено угоди про співпрацю з кількома школами Польщі. Учні мають можливість щороку відпочивати та поглиблювати знання з польської мови в Польщі.

Упродовж 10 років гімназія співпрацює з приватною Ломоносовською школою м. Москви. Освітня технологія «Інтелект», розроблена науковим керівником Ломоносовської школи, професором М. О. Зігановим, яку успішно застосовують у навчальних закладах багатьох країн світу (Канади, Великої Британії, Німеччини, Греції, Польщі, Молдови, Білорусі, Латвії, Росії, країн Латинської Америки та інших), успішно впроваджена в навчальний процес гімназії.

Учні гімназії щороку беруть участь у Міжнародній олімпіаді «Інтелект» та посідають призові місця. Так на XV Міжнародній олімпіаді «Інтелект», яка проходила в м. Москві у квітні 2011 року, наші учні стали переможцями в кількох номінаціях, а учениця 11-го класу Кисельова Ольга отримала бронзову медаль серед учнів 10-11-х класів із 22-х держав світу. Суть програми полягає у розвитку логічного мислення, уяви, пам'яті, уваги учнів під час навчального процесу. Освітня технологія «Інтелект» дає можливість, не змінюючи навчальних цілей уроку, досягти мети особистісного розвитку учнів. Завдяки використанню у навчальній діяльності нашої гімназії освітньої технології «Інтелект», підвищилась якість навчання гімназистів.

На XII Міжнародній олімпіаді «Інтелект», яка проходила у квітні 2008 року, в якій взяли участь понад 600 учнів із 18 держав світу, наші гімназисти стали переможцями в п'яти номінаціях. На XI Міжнародній олімпіаді «Інтелект», яка відбулася у квітні 2007 року в м. Рига (Латвія), учень 7 кл. нашої гімназії посів I місце у номінації «Російська мова» серед представників 13 країн світу.

Інклюзивна освіта

З 2005-го року в гімназії впроваджено інклюзивну освіту. На сьогодні у нас навчається 7 дітей-інвалідів. Вони беруть активну участь у житті гімназії, на рівні з іншими опановують навчальну програму, є переможцями районних та міських олімпіад, конкурсів МАН тощо. Із досвіду роботи нашої гімназії можемо сказати, що гімназисти толерантно сприймають дітей з особливими потребами. Навчаючись разом із дітьми з обмеженими можливостями, учні гімназії стають милосерднішими. Вони готові прийти їм на допомогу у повсякденному житті. А діти з вадами фізичного розвитку мають можливість інтегруватися та адаптуватися до повноцінного життя в соціумі.

Стипендії та премії. Засновник гімназії Дашковська Валентина Петрівна ще з моменту відкриття закладу впровадила рейтингову систему оцінки діяльності учнів, яка дає змогу оцінити не лише навчальні досягнення, а й відзначити участь гімназистів у позакласних заходах. За підсумками рейтингу наприкінці кожного навчального року найкращим учням гімназії виплачуються стипендії та заохочувальні премії. Стипендіями відзначаються переможці предметних олімпіад, конкурсів МАН, відмінники навчання, а заохочувальні премії отримують активні учасники предметних декад, різноманітних гімназійних заходів і активісти учнівського парламенту.

Освітня співпраця

Співпраця з вищими навчальними закладами. Свою діяльність гімназія здійснює у співпраці з:

  • Українським державним педагогічним університетом імені М. Драгоманова;
  • Київським національним лінгвістичним університетом;
  • Київським національним торговельно-економічним університетом;
  • Київським міжнародним університетом;
  • Національною академією управління;
  • Міжнародним освітньо-методичним центром «Dinternal Education»;
  • Спілкою поляків України, посольством Республіки Польща в Україні.
  • Педагогічним університетом у м. Кракові;
  • Економічним університетом у м. Кракові;
  • Інститутом фінансів і права у м. Бєльсько-Бялей.

Педагогічний рівень

Педагогічний колектив гімназії — це колектив однодумців, досвідчених педагогів, творчих особистостей, учителів за покликанням. Всього в гімназії працює 36 вчителів, із них вчителів з вищою категорією — 23, першої категорії — 8, спеціалістів — 5.

Випускники гімназії. За період існування гімназії було вісімнадцять випусків учнів 11 класу. Усі випускники гімназії стовідсотково вступили до вищих навчальних закладів України та зарубіжних держав, переважно на бюджетну форму навчання.

Література

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ, 2006. — С. 106.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.