Пригоди Насреддіна

«Пригоди Насреддіна» (узб. «Nasriddinning sarguzashtlari») — радянський пригодницький художній фільм виробництва Ташкентської кіностудії (нині «Узбекфільм») про пригоду Ходжи Насреддіна, знятий в 1946 році. За мотивами фільму згодом був написаний роман Леоніда Соловйова «Зачарований принц».

Пригоди Насреддіна
узб. Nasriddinning sarguzashtlari
Жанр комедія
казка
пригодницький
Режисер Набі Ганієв
Сценарист Віктор Виткович
Леонід Соловйов
У головних
ролях
Раззак Хамраєв
Рахім Пірмухамедов
Оператор Данило Демуцький
Композитор Олексій Козловський
Художник Варшам Єремян
Кінокомпанія Ташкентська кіностудія
Тривалість 73 хв.
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1946
IMDb ID 0039717

Сюжет

Граючи в кості в чайхані з Безбородим, Насреддін «за допомогою» хвоста свого віслюка повністю обігрує противника. Після чого той ставить на кін себе, мовляв, буде працювати на Ходжу безкоштовно, якщо переможе — забере назад весь виграш. Ходжа погоджується на це, але з умовою, що Безбородий буде працювати не на нього, а на його віслюка. Волею випадку Насреддін викидає дві шістки, і Безбородий під сміх завсідників чайхани приймається вичищати реп'ях з хвоста віслюка Ходжі. Коли вони далі вирушають в шлях, з'ясовується, що Безбородий — злодій, який досяг вершини в своєму мистецтві. Він вкрав новий кумган у чайханника, і той зі своїми друзями нагнав їх обох і став бити (як потім виявилося, в запалі бійки, ті що били, не помітили, що Ходжа відійшов в сторону, і від них дісталося злодієві і самому чайханнику). Зрештою Насреддін виплачує йому «моральну шкоду» за ці нещасні події, але злодієві вказує на всі чотири сторони. Той благає його не кидати і розповідає, що краде він через напади болю, які вщухають після акту крадіжки. Насреддін якраз-таки вміє виліковувати подібні «недуги» і стає «лікарем» не тільки Безбородого, але також «лікує» і жадібного міняйлу-вельможу, а також злого власника гірського озера Агабека.

У ролях

Знімальна група

  • Автори сценарію Віктор Виткович, Леонід Соловйов
  • Режисер-постановник Набі Ганієв
  • Оператор-постановник Данило Демуцький
  • Оператор — Михайло Каснянський
  • Композитор Олексій Козловський
  • Художник — Варшам Єремян
  • Звукорежисер — Карім Бурібаєв
  • Монтаж — Раїса Шор
  • Директор — Михайло Ішевський

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.