Присвоєний герб

Присвоєний герб, в геральдиці, це герб, який просто був прийнята для вживання, а не наданий владою.[1]

Ці герби зазвичай мають найстаріші та найблагородніші родини шляхтичів, які на початку поширення гербів самі обирали свої символи для вживання на лицарських турнірах та в бою. Тому вони не мають королівських грамот дарування на герб. Проте, нікому не спадає на думку ставити під сумнів законність таких гербів, оскільки в цьому випадку звичаєве право є сильнішим за королівське надання.

В Англії заснування Гербового коледжу супроводжувалось забороною на використання присвоєних гербів.[2] В інших країнах з геральдичними повноваженнями, таких як Канада, використання присвоєного герба не є незаконним, однак "вважається неналежним, і такий герб не має законності". [3] Станом на 1998 рік, як повідомлялося, п'ять із семи університетів Нової Зеландії використовували "законний" герб, хоча багато австралійських університетів використовували присвоєні герби.[4]

В добу Гетьманщини більшість гербів козацької старшини, козаків, міщан та селян були присвоєними.

Див. також

Список літератури

  1. Friar, Stephen (1987). A New Dictionary of Heraldry. London: Alphabooks. с. 27.
  2. THE CORDER COLLECTION of heraldic and genealogical manuscripts: a users’ guide. suffolkarchives.co.uk. Suffolk County Council. Процитовано 27 грудня 2017.
  3. Common Misconceptions about Heraldry. heraldry.ca. Royal Heraldry Society of Canada. Процитовано 27 грудня 2017.
  4. Boudreau, Claire (1996). Genealogica & Heraldica. University of Ottawa Press. с. 294. ISBN 0776616005.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.