Притча про десять дів

Притча про десять дів — це притча, яку розповів Ісус Христос про десять дів, п'ять із яких були «нерозумні». Притча описана у Євангелії від Матвія 25:1-13.

Оригінальний текст

Євангеліє Цитата
Від Матвія
(Мт. 25:1-13)
Тоді Царство Небесне буде подібне до десяти дів, що побрали каганці свої, та й пішли зустрічати молодого.

П'ять же з них нерозумні були, а п'ять мудрі. Нерозумні ж, узявши каганці, не взяли із собою оливи. А мудрі набрали оливи в посудинки разом із своїми каганцями. А коли забаривсь молодий, то всі задрімали й поснули. А опівночі крик залунав: Ось молодий, виходьте назустріч! Схопились тоді всі ті діви, і каганці свої наготували. Нерозумні ж сказали до мудрих: Дайте нам із своєї оливи, бо наші каганці ось гаснуть. Мудрі ж відповіли та сказали: Щоб, бува, нам і вам не забракло, краще вдайтеся до продавців, і купіть собі. І як вони купувати пішли, то прибув молодий; і готові ввійшли на весілля з ним, і замкнені двері були. А потім прийшла й решта дів і казала: Пане, пане, відчини нам! Він же в відповідь їм проказав: Поправді кажу вам, не знаю я вас! Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський!

Пояснення[1]

  • До «нерозумних дів» подібні ті безтурботні люди, які знають, що їм треба з'явитися на суд Божий, але не готуються до нього: не каються у гріхах своїх і не чинять добрих справ.
  • Олива у світильниках означає добрі діла, особливо діла милосердні (допомога убогим).
  • Сон дів зображає смерть людей.
  • Прийде на землю (Жених) Суддя наш, Ісус Христос, і всіх мертвих розбудить від смертного сну, тобто воскресить. Ті, хто не матимуть Святого Духа, не потраплять на «весільний бенкет» Царства Божого. Тоді безтурботним людям не буде від кого чекати собі допомоги, і вони почують від Христа гіркі слова: «Я не знаю вас; відійдіть від Мене».

Тому ті, хто духовно не буде готовий до приходу Спасителя і Господа Бога нашого Ісуса Христа не увійдуть в Царство Боже[2]. Яким кого застала смерть — готовим чи не готовим до суду Божого — таким він з'явиться перед судом Божим. А оскільки ніхто не знає ні дня, ні години повторного приходу Ісуса Христа, то ця притча навчає: завжди бути напоготові, не грішити, сповідувати Вчення Ісуса і Закони Божі[2].

Примітки

  1. Прот. Серафим Слобідський. «Закон Божий» (Підручник для сім'ї та школи). — 3. — Київ : УПЦ КП, 2004. — С. 272. — 50000 прим. — ISBN 966-7567-11-7.
  2. Притчі Ісуса Христа. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 29 червня 2012.

Джерела

  • Прот. Серафим Слобідський. «Закон Божий» (Підручник для сім'ї та школи). — 3. — Київ : УПЦ КП, 2004. — С. 272. — 50000 прим. — ISBN 966-7567-11-7.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.