Пробіг під каштанами

«Пробіг під каштанами» — щорічна спортивно-благодійна акція, яка традиційно відбувається під час святкування Дня Києва з 1993 року і проходить в останню неділю травня.

Старт пробігу (2011)

Дистанція основного Благодійного Пробігу — 5 км.

У 2010 році Пробіг під каштанами увійшов до Книги рекордів України як наймасовіший спортивно-атлетичний захід, у ньому взяли участь 15 100 людей[1]. У 2018 році у Пробігу взяли участь майже 16 тисяч учасників.

31 травня 2020 року на Майдані Незалежності відбувся 28-й «Пробіг під каштанами».

Історія

«Пробіг під каштанами» — це одна з наймасштабніших благодійних акцій в Україні; святковий захід для всієї родини; можливість прояву корпоративної соціальної відповідальності бізнесу. .

Ідея проведення Пробігу належить Карен Вестергаард та Джозефу Леміру, громадянам США, які на той час працювали в Україні. Ірина та Костянтин Кузнєцови втілили цю ідею в життя з агентством маркетингових комунікацій DIALLA Communications, яке було ними засновано.

Перший старт відбувся у 1993 році, зібравши всього до 150 учасників. А вже у 2010 році у 18-му «Пробігу під каштанами» взяла участь рекордна кількість людей — 15 100.

Вік найменшого із учасників забігу за увесь час — всього 1,5 місяці, а найстаршого — 98 років[2].

"Пробіг під каштанами" був внесений в офіційну програму святкування Дня Києва у 1994 році. Відтоді кількість його учасників виросла більш ніж у 100 разів. Спортивний рекорд був вперше встановлений у 2008 році — тоді 5 кілометрів подолали за 13 з половиною хвилин[3].

У 2019 році на старт 27-го «Пробігу під каштанами» вийшла рекордна кількість корпоративних команд – 600, а також встановлений новий рекорд Пробігу – 20 475 учасників.

У 2017 році сума благодійної допомоги вперше перевищила мільйон і становила  1 500 000 гривень, у 2018 – 2 000 000 гривень. У 2019 році – 2 935 600 гривень, з яких: 2 800 000 грн було зібрано для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, 100 000 грн – Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова (м. Одеса), 35 600 грн – Фонду Happy Paw.

Символічний чек передали Центру дитячої кардіології та кардіохірургії [4].

Благочинність

Мета проєкту — допомогти дитячим медичним закладам. За всю історію існування «Пробігу під каштанами» було зібрано понад 700 000 доларів.

До 2001 року кошти, зібрані в рамках «Пробігу під каштанами», прямували на придбання медичних препаратів, витратних матеріалів та обладнання для дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», з 2002 року — для НП Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України[5];

На кошти, зібрані під час Пробігу-2010 було закуплено єдине в Україні на той час обладнання «Штучне серце» (Апарат екстракорпоральної мембранної оксигенації), а у 2013 році — 3-й в Україні контрапульсатор ЦС300 (апарат для підтримки кров'яного тиску пацієнтів під час операції), а також інше необхідне обладнання і витратні матеріали. Унікальна апаратура вже врятувала життя багатьом маленьким українцям, тепер ці діти на рівні з усіма щороку долають марафонську дистанцію ​​по Хрещатику[3].

У 2014 році завдяки учасникам Пробігу БФ «Пробіг під каштанами» придбав і встановив в Центрі нове опалювальне обладнання (електрокотли), що дозволило ні на один день не зупиняти проведення життєво необхідних операцій. У жовтні 2018 року відділення електрофізіології та рентген-хірургічних методів лікування порушень ритму серця Центру дитячої кардіології отримало довгоочікуване обладнання - Електрофізіологічну Кардіонавігаційну Систему EnSite™. У 2019 році придбано чилер KEYTER KWE-3060-RNS4W, який забезпечує охолодження рідкого гелію, який знаходиться в установці МРТ (для безперебійної роботи апарату) і запобігає підвищенню тиску та викиду гелію в повітря.

За час підтримки Центру учасники «Пробігу під каштанами» купили та передали закладу обладнання та витратні матеріали на загальну суму понад $630 000.

Щороку на захід люди реєструються цілими сім'ями, спортивними клубами, робочими колективами. Підтримує спортивну ініціативу і міська адміністрація[3]. Беруть участь спортсмени. За 27 років життя благодійного «Пробігу під каштанами» в ньому взяли участь понад 1000 команд. У 2016 році їх ряди вперше поповнила команда Національної Гвардії України, а також команда воїнів, поранених під час АТО на Сході.

Завдання, які ставить перед собою "Пробіг під каштанами":

  • привернути суспільну увагу до проблем дитячої смертності в Україні;
  • посилити позитивне ставлення населення до здорового способу життя;
  • розвивати у людей традицію взаємодопомоги;
  • стимулювати компанії до прояву соціальної активності;
  • зібрати максимальну кількість коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Соціально-корпоративна відповідальність бізнесу

Генеральний партнер "Пробігу під каштанами" «Amway Україна» з брендом Nutrilite. 2013 рік

Для бізнесу такий захід як "Пробіг під каштанами" є чудовою нагодою продемонструвати свою активну громадянську позицію, підкріпити власну репутацію в очах суспільства, об'єднати своїх співробітників заради доброї справи і піднести їх корпоративний дух. Генеральним партнером "Пробігу під каштанами" у різні роки були компанії "Amway Україна" з брендом Nutrilite, "Uniliver" з брендом Rexona. Щорічно в Пробігу беруть участь понад 100 корпоративних команд, кількість учасників яких налічує до 12 000 співробітників[2]

У 24-му Пробігу 2016 року взяли участь 199 корпоративних команд, серед яких представники найбільших банків України, готельно-ресторанних комплексів, фармацевтичних та харчових корпорацій, спортивних та автомобільних брендів, IT-компаній та національних операторів зв'язку. Знаковою є участь таких гігантів, як Mondelēz International, Philips, Procter & Gamble, ABBYY, Carlsberg Ukraine, а також PUMA, CRAFT, Lactel, Sandora, Hilton, KIA, SKODA, MacCoffee, MERX, Piraeus Bank, UniCreditBank, Watsons, Ашан, ВОЛЯ, Київстар, Lifecell, ICTV та багато інших. Повний список команд-учасників Пробігу від бізнесу можна подивитися на офіційному сайті "Пробігу під каштанами".

Офіційним автомобільним партнером 27-го "Пробігу під каштанами" виступила компанія «Віннер Груп Україна», техно-партнером - мережа супермаркетів електроніки та побутової техніки "Ельдорадо".

Онлайн-аукціон Пробігу

У 2016 році вперше в історії спортивно-благодійної акції було проведено благодійний онлайн-аукціон. Результати цього заходу перевершили всі очікування: на пропозицію про співпрацю відгукнулися багато зірок естради та спорту, серед яких - Ірина Білик, Альона Вінницька, Віка Антонова, Андрій Данилко, групи «неАнгели», «Авіатор» та «4 королі », а також Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова.[6]

З метою збору коштів для Центру кардіохірургії було продано близько 20-ти лотів, серед яких - особисті речі, компакт-диски, листівки, значки та фотоальбоми, надані зірками.

Забіги в рамках проєкту

Окрім основного, у рамках "Пробігу під каштанами" проходять додаткові забіги: "Пробіг у ходунках" (для малюків, які розпочинають вчитися ходити), "Дитячий Пробіг" (для учасників до 15 років), "Спортивний Пробіг" (для учасників зі спеціальною спортивною підготовкою; єдиний, де біжать на швидкість), "Пробіг Мужніх" (для учасників з обмеженими фізичними можливостями). З 2019 року започатковані «Пробіг з собакою» та «Пробіг наосліп». Останній формат передбачає подолання дистанції із зав’язаними очима. Таким чином організатори хочуть привернути увагу до проблем, з якими стикаються незрячі люди, пересуваючись містом.

Підготовка до «Забігу Мужніх» (учасники в інвалідних візках)

Посилання

  1. Пробег под каштанами: дважды рекорд Украины. feelgood.ua (рос.). Процитовано 18 березня 2017.
  2. На выходных в Киеве пройдет традиционный Пробег под каштанами (рос.). 26 травня 2016. Процитовано 18 березня 2017.
  3. 24tv.ua. День Киева отпраздновали Пробегом под каштанами - Телеканал новостей 24. Телеканал новостей 24. Процитовано 18 березня 2017.
  4. Рекордний фініш «під каштанами». day.kyiv.ua (українська). 12.06.2018. Процитовано 11.03.2019.
  5. Адресат помощи - ПРОБЕГ ПОД КАШТАНАМИ. ПРОБЕГ ПОД КАШТАНАМИ (ru-RU). Процитовано 18 березня 2017.
  6. Вика Антонова пожертвовала детям свой концертный костюм (ФОТО). glavred.info. Процитовано 18 березня 2017.

Див. також

Офіційний сайт "Пробігу під каштанами"

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.