ABBYY
«ABBYY» – міжнародна ІТ компанія, один з провідних світових розробників технологій оптичного розпізнавання документів та лінгвістичного програмного забезпечення. Компанія присутня по всьому світу, глобальні офіси знаходяться в Європі (Мюнхен, Німеччина), Росії (Москва) та Північній Америці (Мілпітас, Каліфорнія). ABBYY також має регіональні представництва в Австралії, Великій Британії, Франції, Іспанії, Україні, Японії, Тайвані та на Кіпрі. Завдяки обширній мережі партнерів рішення, продукти та технології ABBYY доступні у більш ніж 200 країнах та регіонах[1].
| |
Тип | бізнес |
---|---|
Форма власності | GmbH |
Галузь | програмне забезпечення |
Засновано | 1989 |
Штаб-квартира | США |
Ключові особи |
Давид Ян (засновник) Ульф Перссон (генеральний директор групи компаній ABBYY) Віталій Тищенко (генеральний директор ABBYY Україна) |
Продукція | Системи оптичного розпізнавання документів |
Співробітники | 1000 (станом на 2017 р.) |
Дочірні компанії | ABBYY Language Services |
abbyy.com | |
ABBYY у Вікісховищі |
Станом на 2017 рік в групі компаній ABBYY працює понад 1000 співробітників.
Станом на 2016 рік 9,3 млрд. сторінок документів та форм опрацьовують десятки тисяч організацій по всьому світу за допомогою технологій ABBYY. Кількість користувачів – більше 40 мільйонів в 200 країнах.
Офіційно обіг компанії не розголошується, але експерти оцінюють його у близько $100 млн.
Назва та місія
До 1997 року компанія мала назву BIT Software, проте в зв'язку з виходом на закордонні ринки було вирішено провести ребрендинг: компаній з такою назвою налічувалося більше десятка. Засновник компанії Давид Ян запропонував назву ABBYY. Тлумачення назви ABBYY, що вимовляється як «Абі», було запропоновано Володимиром Селегеєм, директором з лінгвістичних досліджень. За його версією, вона означає «Ясне око», це реконструйована форма прамови мяо-яо, гіпотетичної мови-предка груп мяо-яо, ну, хмун, хмонг і кіммун[2]. Назва пов'язана з діяльністю компанії ABBYY в напрямку створення систем оптичного розпізнавання текстів.
Керівництво ABBYY декларує пріоритети компанії у запровадженні технологій штучного інтелекту[3].
Історія
Заснована 1984 року студентом МФТІ Давидом Яном, який сьогодні обіймає посаду Голови Ради Директорів компанії. Ще будучи студентом Давид заснував компанію, яка вела роботи зі створення електронного словника іноземних мов. Згодом створений словник отримав назву ABBYY Lingvo.
Ідея створення електронного словника народилася під час лекції з французької мови. Намагаючись знайти переклад слова у громіздкому паперовому словнику, Давид придумав прототип комп'ютерної програми для миттєвого пошуку потрібного слова. Слідом за першою версією Lingvo незабаром була випущена друга, що містила ряд поліпшень.
Компанія швидко росла, її бізнес розширювався, з'являлися нові продукти: система розпізнавання документів FineReader, система для потокового введення форм FormReader, інструментарії для розробників та ін. На сьогодні ABBYY є одним з провідних гравців на ринку систем оптичного розпізнавання документів і продовжує розвивати власні ноу-хау в цій сфері.
Продукти і технології
Найвідоміші продукти ABBYY:
Для індивідуального використання в офісі або вдома:
- ABBYY FineReader – система розпізнавання документів;
- ABBYY Business Card Reader – прикладна програма для розпізнавання візитних карток смартфонами.
Для корпоративних користувачів:
- ABBYY FlexiCapture – комплексне рішення для автоматизації потокового введення даних з форм, анкет, бланків, декларацій;
- ABBYY Recognition Server – серверний продукт для автоматизації процесів оптичного розпізнавання зображень і конвертації PDF-файлів.
Продукти для розробників:
- ABBYY FineReader Engine – інструментарій розробника для інтеграції технологій розпізнавання, перетворення і конвертації документів у прикладні програми на платформах Windows, Linux, MacOS та FreeBSD;
- ABBYY FlexiCapture Engine – інструментарій розробника для інтеграції технологій потокового введення даних і обробки документів у прикладні програми на платформі Windows;
- ABBYY Mobile OCR SDK – інструментарій розробника для створення компактних рішень з розпізнавання тексту на різних мобільних платформах.
Технології, розроблені фахівцями ABBYY, використовують у своїх продуктах провідні гравці ринку документообігу та введення даних: BancTec, BenQ, Captiva, C Technologies, Cardiff Software, Cobra Technologies, DELL, EPSON, EMC2/Documentum, Fujitsu, Freedom Scientific, HP, IKON (США), IXOS, Kurzweil, Kofax Image Products, Legato Systems, Microtek, Mustek, NewSoft, Neurascript, Notable Solutions, Optika, Panasonic, ReadSoft, Siemens Nixdorf (Німеччина), Stellent (США), SWT, SER Solutions, Samsung Electronics, Sumitomo Electric Systems, Toshiba (США), Umax, Verity (США) та багато інших компаній.
ABBYY постачає свої технології зі сканерами і багатофункціональними пристроями (БФП) найбільших світових виробників: BenQ, Canon, Epson, Fujitsu, Konica Minolta, Mustek, Panasonic Communications, PlanOn, Primax, Plustek, Toshiba та Xerox.
ABBYY Україна
Дочірня компанія ABBYY в Україні — ТОВ «Абі Україна ЛТД»[4] — вказана в Додатку до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Опубліковане на сайті Президента України.[5]
ABBYY працює на українському ринку з листопада 1995 року. На момент відкриття українського офісу штат співробітників налічував 7 осіб — випускників факультету кібернетики Національного університету ім. Тараса Шевченка. Зараз у компанії працює близько 100 співробітників.
У 2000 році ABBYY Україна здійснила перші продажі програмного забезпечення ABBYY на ринки Східної Європи і країн Середземномор'я, розпочалося формування закордонної мережі партнерів. У наш час в зону відповідальності компанії входять 19 країн Болгарія, Хорватія, Чехія, Угорщина, Ізраїль, Македонія, Молдова, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія, Словенія, Словаччина, Туреччина, Албанія, Боснія і Герцеговина, Іран, Ірак та Грузія.
Продукти компанії використовувалася в ряді значущих для України великих проектів. Так, у 1999 році компанія отримала подяку від Голови Центральної виборчої комісії України за забезпечення автоматизованого введення результатів перевірки підписних листів претендентів у кандидати в Президенти України. Система автоматизованого введення рахунків на оплату за житлово-комунальні послуги на базі ABBYY FormReader була впроваджена в Міському інформаційно-обчислювальному центрі Київської міської державної адміністрації, система автоматичного розпізнавання квитанцій на оплату за газ — у ВАТ «Київгаз». У 2007 році система обробки форм ABBYY FormReader використовувалася при проведенні першого зовнішнього незалежного тестування випускників шкіл України, у якому взяли участь 120 тисяч учнів. Завдяки ABBYY FormReader була забезпечена висока швидкість перевірки робіт і абсолютна об'єктивність оцінювання.
У 2000 році компанія була запрошена для роботи в Міжвідомчій групі при Кабінеті Міністрів України з розробки Концепції легалізації програмних продуктів та боротьби з їхнім нелегальним використанням. Пропозиції компанії були використані при розробці цього урядового документа, спрямованого на розвиток ринку вітчизняного програмного забезпечення.
У 2003 році ABBYY Україна було внесено до офіційного Реєстру виробників і розповсюджувачів програмного забезпечення Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, а у 2005 — підписала з Департаментом угоду про співробітництво.
У 2005 році вперше у Києві була проведена виставка-конференція DOCFLOW Україна, присвячена питанням документообігу. З тих пір цей захід проводиться щорічно.
За роки роботи компанії програмне забезпечення ABBYY було встановлено в тисячах українських шкіл. ABBYY Lingvo та ABBYY FineReader рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання в навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів.
За підсумками 2011 український офіс компанії став призером конкурсу «Ukrainian IT Channel Awards» у номінації «Найкращий вендор програмного забезпечення».[6].
Продукти ABBYY використовують в Національному банку України, Пенсійному фонді України, таких великих компаніях, як Райффазен Банк Аваль, МТС Україна, ОТР Банк, VAB Банк, Інтерпайп, Кока-Кола Беверіджиз Україна, Нокіа Україна, Кіа Моторс Україна, ВАТ ПБК «Славутич», Сандора, Тойота-Україна, НЕК «Укренерго» та багатьох інших.
Примітки
- Interview with Ulf Persson, CEO at ABBYY - USA Weekly - Latest News on Politics, Entertainment, Sports, Health, and Technology. USA Weekly - Latest News on Politics, Entertainment, Sports, Health, and Technology (амер.). 28 лютого 2018. Архів оригіналу за 29 березня 2018. Процитовано 28 березня 2018.
- Что означает «ABBYY», или тайна нашего имени
- Gorman, Patrick (6 березня 2018). Q&A: ABBYY CEO Ulf Persson Talks Artificial Intelligence Tech. ChiefExecutive.net (амер.). Процитовано 28 березня 2018.
- АБІ УКРАЇНА ЛТД, ТОВ. business-guide.com.ua. Архів оригіналу за 16 січня 2019.
- Додаток 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»
- Визначені володарі українських «Оскарів» у галузі інформаційних технологій Архівовано 17 червня 2016 у Wayback Machine. АПІТУ
Посилання
- ABBYY. Комп'ютери в Україні вікі - Wikia. Процитовано 2 червня 2016.
- Головний сайт ABBYY (рос.)