Пурпур (геральдика)

Пу́рпур (лат. purpureus, давньофр. purpure) — тинктура у геральдиці. Належить до класу геральдичних емалей. У кольоровій графіці позначається пурпурним кольором. Виражає ідею цього кольору, а не його конкретний відтінок. У монохромній графіці передається двома способами: косими лініями-штрихами з лівого боку[1] у штрихуванні, або скороченнями p., pu., чи purp. Символізує гідність, могутність, силу, традицію, владу[1]. Небесне тіло, ототожнюване з тинктурою, — Меркурій, камінь — аметист.

Пу́рпур
Деталі
Використання тинктура

Назва

  • Пурпурний
  • Багряний
  • Бордовий
  • Ліловий, лілово-синій, лілово-червоний,
  • Фіолетовий

Особливості

Різноманітність відтінків — внаслідок виготовлення фарби з двох видів мушель, що мешкають у Середземному морі: одна з них давала фарбу з фіолетовим відтінком, а інша — вогняно-червону («тірський пурпур»). Також у різних виробників пурпуру була своя технологія його отримання, що ще більше різноманітило палітру відтінків.

У гербах принців виражається терміном «Mercure», у гербах перів — «amethiste», в усіх інших — «pourpre».

Пурпур виходить змішуванням карміну і рожевого лаку.

Символіка кольору

Пурпур в геральдиці традиційно символізує гідність, силу, могутність, імператорство, верховенство, верховне панування, владу, благочестя, помірність, щедрість.

У середньовічній астрономії пурпурному кольору відповідала планета Меркурій, в алхімії аметист.

Примітки

  1. Іщенко 2008:171

Джерела

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пурпур (геральдика)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.