Підазовське городище

Підазовське городище археологічна пам'ятка, яка розташована на західній околиці міста Азов в Ростовській області[1].

Підазовське городище
47°06′ пн. ш. 39°22′ сх. д.
Статус: пам'ятка археології
Тип: городище
Країна: Росія
Регіон:
Населений пункт: Азов
Дата відкриття: 1911
Дата дослідження: 1960-1970-ті роки
Дослідники: І.С. Каменецький

Історія

Датою виникнення Підазовського городища дослідники називають I століття до нашої ери[2]. Проіснувало городище приблизно до III століття нашої ери[3]. Територія городища була оточена валом, житло розташовувалось на мінімальній відстані від нього. Житло будували під квадратним в плані з заокругленими кутами. Основні характеристики житла: глинобитна підлога та очеретяні стіни, висота яких досягала 2,5 метри. Між житлами були зроблені вузькі проходи, завширшки 1 метр. Перед будинками була вулиця, довжина якої становила близько 5 метрів. На вулицю виходила тильна сторона ряду будинків. Перед житлами було прийнято роботи ями, які мали різне призначення: в них зберігали зернові культури, робили погреби та збирали сміття[2]. Городище представляло собою єдине меотське поселення, яке оточував рів, і яке було розділене на нижню та верхню частини. На схід від основної частини розташовувалась площа неукріпленого поселення.[4]

Підазовське городище відомо з 1911 року[5]. В 1960-1970-х роках проводились його розкопки. Керував археологічними роботами І. С. Каменецький. Укріплена територія городища складала 3300 квадратних метрів. На Підазовському городищі археологи виявили залишки будівель, які були виконані з жердин, очерету, який для виконання робіт обмазували глиною. Залишки були розташовані поряд одна від одної та складали своєрідний ансамбль. За результатам розкопок пізніше була зроблена реконструкція хатини в масштабі 1:2 членами реставраційного студентської групи одного з університетів в 1976 році. При реконструкції були збережені всі конструктивні елементи: купольна піч, вогнища та лежанок[3].

Примітки

  1. Охраняемые объекты культуры и истории города Азова
  2. Зубарев В. Г. Историческая география Северного Причерноморья по данным античной письменной традиции. — М: Языки славянской культуры, 2005—504 с: ил. Карты — (Studia historica). — ISSN 1727 — 9968, ISBN — 5-9551-0056-3
  3. Хижина меота//Археологический музей-заповедник Танаис
  4. И. С. Каменецкий (1993). Городища донских меотов: вопросы датировки. Институт археологии (Российская академия наук), "Авто". с. 14. с. 176.
  5. Очерки истории Азова, Азовский краеведческий музей, 2005
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.