Підводний трубопровід

Підво́дний трубопро́від (англ. submarine (underwater) pipeline; нім. Unterwasser-rohrleitung f, Untersee-Pipeline f) трубопровід, що укладається зі спеціального судна (баржі) нижче поверхні води при перетинанні річок, водойм, озер, морських акваторій. До підводних трубопроводів відносять і трубопроводи, прокладені в болотах. У залежності від того, яке водоймище перетинають підводні трубопроводи, вони одержують відповідну назву: річкові, болотяні, морські трубопроводи. Підводні трубопроводи, що повністю перетинають водну перешкоду в складі магістрального трубопроводу, називаються переходами трубопроводів через відповідну водну перешкоду.

Підводні трубопроводи перебувають у складних умовах експлуатації, і крім робочого тиску продукту, який транспортується, навантажені ще й зовнішнім гідростатичним тиском води. Також на них можуть впливати хвилі і течії.

Труби для підводних газопроводів і нафтопроводів виготовляють в основному з низьколегованої сталі. Товщина стінки труб обирається залежно від внутрішнього тиску, характеру водної перешкоди, виду продукту, що транспортується та інших умов.

У переважної більшості підводних трубопроводів труби мають зовнішнє ізоляційне покриття для захисту від корозії і футерівку, що захищає це покриття від механічних пошкоджень. Підводні газопроводи, а так само інші підводні трубопроводи для транспортування легких продуктів, мають додаткове баластування у вигляді нанесеного бетонного покриття, або навішених залізобетонних або чавунних вантажів.

Див. також

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.