Піндай (печери)

Печери Піндай- комплекс з шести печер, розташованих на півострові Непуй на західному узбережжі Нової Каледонії, в комуні Роя Північної провінції, в 240 км на північний захід від Нумеа.[1][2] Печери знаходяться на узбережжі, в 400 м від моря, за винятком печери Піндай II. яка розташована всього в 40 м від моря. Печери Піндай відомі завдяки археологічним і палеонтологічним відкриттям кінця XX - початку XXI століття. Вони були безперервно населені людьми на протязі останніх 2800 років.

Печери Піндай
фр. Grottes de Pindaï
Дослідження
Рік відкриття 1983
Розташування
Країна Нова Каледонія
Регіон Нова Каледонія
Карти розташування

Історія відкриття

Перші скам'янілості були знайдені 3 липня 1983 року Жаном-Крістофом Балуе. За два метри від входу в печеру він знайшов цілий череп вимерлого птаха Sylviornis neocaledoniae. Виявилось, що підлога в головній печері представляє собою вершину шару зі сміття і мулу, яке накопичилось в підземному озері, що раніше було на дні печери. В цьому шарі мулу було знайдено безліч кісток. Згідно радіовуглецевого датування, знахідки були датовані 130 - 270 роками до нашої ери.

Палеонтологічні знахідки

Sylviornis neocaledoniae- найбільш поширений вид птахів, знайдений в печерех Піндай. Загалом, серед 23 видів птахів. кістки яких були знайдені в печерах, 8 були вимерлими. 4 види птахів відомі лише за знахідками з цих печер- це два види голубів: Caloenas canacorum і Gallicolumba longitarsus і два види яструбів: Accipiter efficax і Accipiter quartus. Крім кісток птахів, в шарах були знайдені також багато мушель і кісток кажанів. Однак були знайдені і інші унікальні знахідки, наприклад вимерлий вид крокоділів Mekosuchus inexpectatus і скам'янілості вимерлих черепах роду міоланія.

Примітки

  1. Anderson, Atholl; Sand, Christophe; Petchey, Fiona; Worthy, Trevor H. (2010). Faunal extinction and human habitation in New Caledonia: initial results and implications of new research at the Pindai Caves. Journal of Pacific Archaeology 1 (1): 89–109.
  2. Balouet, J.C.; Olson, Storrs L. (1989). Fossil birds from Late Quaternary deposits in New Caledonia. Smithsonian Contributions to Zoology 469: 1–38. doi:10.5479/si.00810282.469.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.