Пінополіуретан

Пінополіуретан — синтетичний пористий матеріал на основі поліуретану, що на 85-90 % складається з інертної газової фази. Залежно від виду вихідного поліуретану може бути жорстким або еластичним («поролон»). Матеріал здатний протистояти найагресивнішим мікроорганізмам і середовищам.[1]

Заготовка з пінополіуретану

Застосування

Широкий рецептурний діапазон пінополіуретану дозволяє отримувати матеріал з різноманітною щільністю та унікальними фізико-механічними властивостями.

За теплоізоляційними характеристиками покриття з пінополіуретану переважають усі відомі матеріали (наприклад, цегляну стіну товщиною 64 см може замінити, за теплопровідністю, стіна з пінополіуретану товщиною 3,5 см.).[2]

Для ізоляції покрівлі

Пінополіуретан наноситься на поверхню в рідкому вигляді під тиском. На об'єктах він виробляється за допомогою спеціальних мобільних установок. Компоненти шлангами високого тиску надходять у пістолет, у результаті змішування утворюють суміш, яка спінюється і з точним дозуванням надходить на суху, чищену від пилу поверхню. За кілька хвилин піна твердне, покриття стає твердим. При такому покритті покрівлі існує економія часу і значна економія грошових ресурсів.[2] Окупність покрівлі, ізольованої з використанням пінополіуретану, становить, в середньому, 5 років за рахунок зниження витрат на опалення.[3]

Інші застосування

Поліуретан використовують при виготовленні панелей, ізоляційних блоків різноманітного призначення, герметизації міжпанельних стиків у будинках, здійснюють ізоляцію холодильних і морозильних камер, підвалів, стель, мансард, саун, лазень.

На одному кілометрі ізольованого пінополіуретаном теплопроводу діаметром 100 мм економиться 100 тонн умовного палива щороку.[2]

Див. також

Примітки

  1. Н.Горбань Немає кращої теплоізоляції для зерносховищ, ніж пінополіуретан Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine. // «Зерно і хліб» журнал. Наукова періодика України Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine.. 2012, № 1 Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine..
  2. Андрушків Б., Вовк І., Погайдак О. Удосконалення економічного інструментарію пошуку нових ресурсів в умовах пострадянського суспільства Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine. // Галицький економічний вісник. Науковий журнал Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine.. 2012. № 3 (36) Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine.
  3. Микитенко, В. В. Енергоефективність промислового вир обництва: монографія / В. В. Микитенко. — К.: Об'єднаний інститут економіки НАН України, 2004 . — 282 с. (с.: 218)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.