Пінтус Йосип Генадійович
Йо́сип Генна́дійович Пі́нтус (нар. 25 вересня 1981) — український медіабізнесмен, співзасновник, власник та директор інформаційного агентства «РБК-Україна», який спочатку заснував видання 2006 року як підрозділ РБК (Росія). 2010 року агенція «РБК-Україна» вийшла зі складу російського холдингу, а вже у 2015 повністю перейшла під контроль Пінтуса. РБК (Росія) намагалось оскаржити це в суді, проте програло справу.
Пінтус Йосип Геннадійович | |
---|---|
Народився |
25 вересня 1981 (40 років) Уфа, Башкирська АРСР, Російська РФСР |
Громадянство | Україна |
Місце проживання | Київ |
Діяльність | медіа-бізнес |
Відомий завдяки | Засновник і власник РБК-Україна |
Alma mater | Національна академія управління |
Діти (2) | двоє дітей |
Сайт | fb.com/iosif.pintus |
Життєпис
Йосип Геннадійович народився в Уфі (Башкирська АРСР). Закінчив середню школу № 11 у Миколаєві. 2003 року закінчив правничий факультет Національної академії управління у Києві.
Того ж року започатковує свій бізнес: хостингову компанію «Українські бізнес-технології». Гроші, отримані від хостинг-провайдера, вирішив інвестувати в банерний бізнес, популярний того часу в Україні. Тому 2004 року запустив банерну мережу «MBN» (Master Banner Network). До неї входили виключно онлайнові ЗМІ, а головною умовою співпраці було розташування банеру на найвигіднішому місці. Таким чином досягався загальний високий CTR мережі, а інформаційним майданчикам було вигідно обмінюватись подібною рекламою. На початок 2000-х років MBN стає однією з найпопулярніших рекламних мереж України.[1]
2006 року Йосип Пінтус та Володимир Шульц засновують разом з «РосБізнесКонсалтинґом» («РБК») українське інформаційне агентство «РБК-Україна»[2], яке станом на лютий 2020 року є найбільш відвідуваним серед українських інтернет-видань, про що свідчать дані міжнародного агентства онлайн-досліджень Gemius.
2008 року відкрив товарно-новинну медіаплатформу «Traffim»[3], станом на 2019 рік вона входила до трьох найбільших мереж трафіку України[4]. Того ж року Пінтус виходить з-поміж засновників «MBN», а 2019 року виходить з-поміж власників платформи «Traffim», концентруючи основну увагу на розвитку інформаційної аґенції.
Пінтус є єдиним медіа-бізнесменом серед власників п'яти найпопулярніших українських онлайнових ЗМІ, які в більшості належать або олігархам, або чиновникам[5].
РБК-Україна
За словами Пінтуса, «РБК-Україна» історично було інформагентством. Ще у 2010 році Пінтус стверджував, що між «РБК-Україна» та російським «РБК» немає нічого спільного, окрім бренду.[6] Це опосередковано підтверджувалось й відсутністю згадок про українське агентство в щорічному звіті російського РБК за 2010 рік.[7]
З квітня 2015 року засновником інформаційного агентства «РБК-Україна» (свідоцтво № 402—264 ПР від 06.04.2015) стає компанія «УБТ». Торговельна марка «РБК» (свідоцтво № 58683 від 10.11.2005) в Україні належить компанії «РБК-Медіа»[8]. Директором обох компаній є Пінтус[9].
Проєкт швидко зайняв свою нішу на українському медіа-ринку та динамічно розвиває аудиторію й понині. Окрім того, 2012 року «РБК-Україна» отримало премію в номінації «Інтернет-медіа року» за версією програми «Людина року».[10][11]
2014 року аґенція офіційно відокремлюється від російського партнера, через що невдовзі її заблокували на території РФ «за екстремістські матеріали».[12] Журналісти видання припускали, що формальною причиною блокування послужила стаття під назвою «Путін помер» (рос. Путин умер), що з'явилась на дочірньому проєкті «Styler».[13]
2015 року Пінтус так пояснив успіх «РБК-Україна»[14]:
Сьогодні неможливо бути вальяжним, важким. В інтернеті актуальність події може зникнути за 4 секунди. Конкуренція за першоджерело величезна. Потрібна блискавична реакція, інакше інформація з'явиться у всіх — і розміщувати її не буде жодного сенсу. Ми даємо інформацію, а читач сам вирішує. В новини ми не можемо публікувати якісь висновки, стверджувати що-небудь. Для цього є колонка автора. Або авторські статті.
За його словами, читацьке ядро «РБК-Україна» — топ-менеджери, менеджери середньої ланки, чиновники. Спеціально для мас-маркетингу було створено розділ «Styler».
На початок 2020 року «РБК-Україна» очолило рейтинг найбільш відвідуваних українських інтернет-видань, про що свідчать дані міжнародного агентства онлайн-досліджень Gemius[15].
Станом на 2020 рік в компанії працює більше ста людей[джерело?].
Сім'я
Виховує двох дітей.
Захоплення
Захоплюється кулінарією, біографіями відомих особистостей. Багато подорожує.
Примітки
- Баннерные сети (Украина) - список, описание, сайты. www.prostoweb.com.ua. Архів оригіналу за 23 липня 2016. Процитовано 16 липня 2016.
- Кому належать українські інформагентства (ВИПРАВЛЕНО). Процитовано 16 липня 2016.
- traffim.com. traffim.com. Процитовано 16 липня 2016.
- Проект "Traffim" змінює власників. РБК-Украина (рос.). Процитовано 28 квітня 2020.
- Глобальна криза медіа та нові можливості. VoxUkraine (укр.). 27 грудня 2019. Процитовано 15 квітня 2020.
- Иосиф Пинтус, РБК-Украина: «Если государство не изменит свое отношение к онлайн-бизнесу, то мы просто можем лишиться интернет-экономики». AIN.UA. Процитовано 16 липня 2016.
- Щорічний звіт РБК.
- БД "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг". base.uipv.org. Процитовано 2 листопада 2018.
- Безкоштовний запит | МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ. usr.minjust.gov.ua. Процитовано 2 листопада 2018.
- Інтернет портал «РБК-Україна» | ludinaroku.com.ua. ludinaroku.com.ua. Архів оригіналу за 20 вересня 2016. Процитовано 16 липня 2016.
- РБК-Україна визнано кращим інтернет-медіа року (укр.). Процитовано 16 липня 2016.
- У Росії заблокували сайт агентства «РБК-Україна» через «екстремістські матеріали». Радіо Свобода. Процитовано 16 липня 2016.
- "Путин умер": прошлогодний клип снова актуален (рос.). Процитовано 16 липня 2016.
- Review, Marketing Media. Скорость, политика, котики и огурцы: как лидировать СМИ в онлайне. MMR. Процитовано 4 березня 2020.
- РБК-Україна очолило рейтинг найбільш відвідуваних новинних видань за січень. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 березня 2020.