Піщаний тигр

Піщаний тигр (Carcharias) рід акул родини Піщані акули ряду Ламноподібні. Має 2 види. Інші назви «тигрова піщана акула» та «великозубі піщані тигри».

?
Піщаний тигр

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Ламноподібні (Lamniformes)
Родина: Піщані акули (Odontaspididae)
Рід: Піщаний тигр (Carcharias)
(Rafinesque, 1810)
Посилання
Вікісховище: Carcharias
Віківиди: Carcharias
ITIS: 564107
NCBI: 30500
Fossilworks: 64190

Опис

Це великі, масивні хижаки, що досягають значних розмірів тіла — до 4,5 м та ваги 160 кг. Голова подовжена з гострою, стиснутою мордою. На очах відсутні мигальні перетинки. Серпоподібна паща в звичайному положенні привідкрита, оголюючи ряди кривих і безладно розміщених на щелепах зубів-іклів. Зуби рівні, без гребенів. У поєднанні з хижим виразом «обличчя» ці акули мають досить страхітливий вигляд. Грудні плавці більше спинних плавців, мають трикутну форму. Піщані тигри мають характерну будову тулуба — під переднім спинним плавцем присутнє потовщення, що утворює своєрідний горб на спині. Другий спинний плавець і анальний плавець дуже великі. Хвіст становить 1/3 від усього розміру тіла.

Спосіб життя

Тримаються теплих і помірно-теплих океанічних вод — як поблизу берегів, так і на значній відстані. Зустрічаються на глибинах до 190 м. Живляться костистими рибами, дрібними акулами, скатами, кальмарами, крабами та омарами.

Це яйцеживородні акули. Народжується до 25 акуленят.

Становлять небезпеку для людини.

Розповсюдження

Мешкають у тропічних водах Тихого, Атлантичного та Індійського океанів.

Види

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.