Рада ФІФА

Рада ФІФА (раніше Виконавчий комітет ФІФА) — керівний орган асоціації футболу. Він є основним органом прийняття рішень в організації в інтервалах між Конгресами ФІФА. Його члени обираються Конгресом ФІФА.

Структура

Виконавчий комітет складається з Голови, обраного на з'їзді в наступний рік після чемпіонату світу з футболу, вісьмох віцепрезидентів і 15 членів, що призначаються конфедераціями та асоціаціями, а також однієї жінки-члена, що обирається Конгресом[1].

Термін повноважень становить чотири роки. Після цих чотирьох років, члени, а також віцепрезиденти можуть бути повторно призначені їх конфедераціями та асоціаціями. Президент також може бути переобраний на конгресі[2]. Кожен член має один голос в комітеті, у тому числі президент, який, однак, має право вирішального голосу, якщо голосування закінчується внічию[3]. З кожної футбольної асоціації певної країни тільки один член може перебувати у виконавчому комітеті. Якщо Президент тимчасово або постійно не може виконувати свої обов'язки, старший віцепрезидент приймає його обов'язки до обрання нового Голови на позачерговому Конгресі[2].

З 1947 по 2013 рік офіційно один з віцепрезидентів повинен був бути з однієї з британських асоціацій. Ця норма була офіційно прибрана ФІФА у 2013 році, але неофіційно підтримується УЄФА під час висунення претендентів на посаду віцепрезидента[4].

Склад[5]

  • КОНМЕБОЛ: один віцепрезидент і два члени
  • АФК: один віцепрезидент і три члени
  • УЄФА: два віцепрезиденти і п'ять членів
  • КАФ: один віцепрезидент і три члени
  • КОНКАКАФ: один віцепрезидент і два члени
  • ОФК: один віцепрезидент

Примітки

  1. Fifa Statutes April 2015 Edition (B. Executive Committe. 30 Composition, election of President, female member of Executive Committe and vice-president and members)- 30.1
  2. FIFA Statues, Art. 30 (PDF). FIFA. April 2015. с. 28. Процитовано 11 січня 2016.
  3. FIFA Statues, Art. 32 (PDF). FIFA. April 2015. с. 31. Процитовано 11 січня 2016.
  4. Britain to lose privileged place at Fifa's top table. The Daily Telegraph. 11 червня 2015. Архів оригіналу за 19 липня 2020. Процитовано 6 червня 2021. (англ.)
  5. FIFA Statutes April 2015 edition

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.