Раджкамал Чаудгарі

Раджкамал Чаудгарі (англ. Rajkamal Chaudhari; 1929-1967), був індійським поетом, есеїст, письменник, критик і мислитель гінді, майтгілі і бенгальської мов. Він був відомий як «сміливий лідер нової індійської поезії» і письменник, який окремішньо стоїть серед плеяди інших літературних експериментаторів.

Життєвий шлях

Раджа Камаль народився в селі Магісхі (Mahishi) в районі Сагарса (Saharsa) штату Біхар. Він був старшим сином Мадгусудан Чоудгарі (Madhusudan Choudhary), відомий вченим свого часу. У ранньому дитинстві потребував батьківської ласки, оскільки він часто страждав через передчасну втрату його лагідної й турботливої матері. Цей інцидент залишив глибокий слід в його свідомості. Пізніше він закінчив коледж Марварі в сфері торгівлі, а в Багалпурі, він присвятив себе своїм творчим пошукам. Коли ж в Калькутті (нині Колката) він зконтактував з літературною групою «Ґанґреалізтів» (Hungryalists), відомими ще під назвою «Врукхі Пергі» (Bhukhi Peerhi), то це сприяло в подальшому його визначенні творчого шляху. He was in close contact with Patna-based Malay Roychoudhury , Subimal Basak and Samir Roychoudhury of the Bhukhi Peerhi movement. Він знаходився в тісному контакті в Патні Малай Ройчодгурі (Malay Roychoudhury), Сабімаль Басак (Subimal Basak) і Самір Ройчодгурі (Samir Roychoudhury) цього руху молодих експериментаторів.

Творчий шлях

Rajkamal Choudhary was undoubtedly a creative genius of multifaceted talent. Раджкамал Чаудгарі, безсумнівно, мав задатки, як творчий геній та багатогранний талант. In a tumultous life that lasted for just about 38 years, he tried his hands at almost every genre, albeit unfortunately, without the measure of recognition that his outstanding talent truly merited. У своєму бурхливому житті, яке тривало лише 38 років, він спробував себе в різних жанрих, хоча, на жаль, без значної міри визнання, хоча по смерті було таки визнано його видатні творчі успіхи, які дійсно заслуговують на увагу:

  • «Machhali Mari Hui» (A Dead Fish), роман[1].
  • «Nadi Bahati Thi» (There Flowed a River), (Там текла річка), роман
  • «Mukti Prasanga» [2] (поема яку вивчають в багатьох коледжах і університетах країни, включаючи Делійський університет)
  • «Kankawati» Kankawati
  • «Das Kavita» Das Kavita
  • «Agni-snaan» Агні-snaan
  • «Paththar ke neeche dabe hue haath»
  • «Tash ke patton ka shahar»

Його творчості присутній життєвий реалізм. Адже він пильно спостерігав суперечки і розломи гінді суспільства й чутливо реагував на його брудні та неприємні сторони, які не цурався й зообразити в своїх творах. І, не приховуючи їх від читача, не прикриваючись привабливим евфемізмами і красивими символами чи словами, він виявивляв свою мужність, щоб зобразити все, з притаманною тільки йому пронизливою прямолінійністю. Хоча за таке Чаудгарі Раджкамал потерпав, й на жаль в свій час справжній зміст йоготворчості не були оцінені відповідно, та йдо сих пір ще ставляться співчутливо не розуміючи всієї тієї глубини та щирості непересічного таланту.

Примітки

  1. Vanita, Ruth (2005). Gandhi's Tiger and Sita's Smile. Yoda Press. с. 148. ISBN 9788190227254. Процитовано 6 жовтня 2008. Проігноровано невідомий параметр |+%22Rajkamal+Chaudhari%22)&num= (довідка)
  2. Iyengar, K. R. Srinivasa (1973). Indian Literature Since Independence. Sahitya Akademi. с. 87. Процитовано 6 жовтня 2008. Проігноровано невідомий параметр |+%22Rajkamal+Chaudhari%22)&num= (довідка); Проігноровано невідомий параметр |+%22Rajkamal+Chaudhari%22)&dq= (довідка)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.