Радж Пател

Радж Пател (англ. Raj Patel; 1972, Лондон) — народився у Великій Британії, американський учений, академік, журналіст, активіст боротьби за права людини, письменник, тривалий період жив у Зімбабве, Південній Африці й Сполучених Штатах[2]. Здобув популярність завдяки публікації в 2008 році своєї книги «Ситі і голодні: Таємна боротьба за світову продовольчу систему». Його нова книга «Цінність нічого»[3] опинилася в списку бестселерів «Нью-Йорк Таймс» в лютому 2010 року[4][5].

Радж Пател
англ. Raj Patel
Радж Пател
англ. Raj Patel
Радж Пател
Нині на посаді
Народився 9 грудня 1972(1972-12-09)[1] (49 років)
Лондон, Велика Британія
Відомий як активіст боротьби за права людини, письменник
Громадянство Велика Британія, США
Освіта Університет Оксфорда, Лондонська школа економіки та політичних наук і Університет Корнелла
Професія Вчитель
Релігія атеїзм
rajpatel.org

Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Народився в Лондоні в 1972 році, в індійської родині від матері з Кенії і батька з Фіджі[6], виріс в північно-західному районі Лондона Голдерс Грін, де його родина володіла невеликою крамницею[7]. Пател отримав ступінь бакалавра філософії і політекономії у Оксфордському університеті, магістратуру закінчив у Лондонській школі економіки, ступінь PhD соціології розвитку отримав у Корнельському університеті США у 2002 році[8]. Відвідував заняття в Єльському університеті і Каліфорнійському університеті в Берклі. Академічну практику Радж Пател проходив у Світовому банку, в Всесвітньої торгової організації (СОТ) і ООН. З тих пір він рішуче критикує всі ці організації і каже, що, виступаючи проти них, не раз піддавався атакам сльозогінним газом на чотирьох континентах[9]. У 1999 році Пател був одним з багатьох організаторів гучних громадських виступів проти СОТ у Сієтлі, організував підтримку руху «Продовольчий суверенітет»[10].

Пізніше він активно працював у Зімбабве і Південній Африці. Режим Мугабе відмовив Радж Пателу в продовженні візи за його політичні симпатії демократичним рухам. Через свою діяльність «продовольство для всіх» він пов'язаний з міжнародним рухом селян Віа Кампесина, а через роботу для міської бідноти пов'язаний з африканськими рухами «Абахлали басеМжендоло» і «Безземельні люди». Він опублікував безліч критичних статей про політичних і псевдонаукових методи Світового банку[11] та був співредактором, з Крістофером Бруком, лівого онлайн журналу «Голос Черепахи». Він продовжує викладати в Центрі вивчення Африки Каліфорнійського університету в Берклі, є членом «Інституту продовольства та політики розвитку» (англ. Food First) Окленді (Каліфорнія), а також співпрацює з «Інститутом розвитку» Південній Африці.

У 2007 році Пател був запрошений як основний доповідач на випускній церемонії університету «Абахлали басеМжендоло». Він — адміністратор сайту цієї организации[12]. У 2008 році його запросили виступити з доповіддю про глобальну продовольчу кризу перед «Комітетом Будинку Фінансових Послуг» США.

У 2009 році він приєднався до консультативного правління кампанії «Корпоративна відповідальність за міжнародні цінності» по продовольству[13].

Радж Пател став громадянином США 7 січня 2010 року[14].

«Міжнародна взаємодопомога»

В січні 2010 року після оголошення, яке зробив Бенджамін Крем, головний редактор журналу «Міжнародна взаємодопомога», деякі прихильники [15][16] руху «Міжнародна взаємодопомога» (англ. Share International) уклали, що, можливо, Радж Пател — це Майтрея, Всесвітній Вчитель. Сам Радж Пател заперечував, що він Майтрея[15][16].

Політичні погляди

Радж Пател говорив про себе «я не комуніст, а всього лише людина, вільний від упереджень»[17]. Будучи лібертарним соціалістом і прихильником прямої демократії, має «дуже сильні анархістські симпатії»[7].

Книжки Р. Патела

  • Цінність нічого. (російський переклад 2012)[4]
  • Голоси бідних. Нас хтось чує?
  • Земля обітована. Конкурентні погляди на аграрну політику.
  • Голодні бунти! Криза і жага справедливості (2009)
  • Ситі і голодні. Таємна боротьба за світову продовольчу систему (2008)

Наукові праці

Журналістика

Телевізійні інтерв'ю та дебати з Радж Пателом

Примітки

  1. Library of Congress AuthoritiesLibrary of Congress.
  2. Радж Пател про себе
  3. Радж Пател, «Цінність нічого», переклад на російську 2012
  4. Книги Радж Патела
  5. № 33 THE VALUE OF NOTHING, by Raj Patel // Список бестселерів «Нью-Йорк Таймс» (19.02.2010) в секції документальних книг в м'якій палітурці — № 33 книга Радж Патела «Цінність нічого»
  6. Інтерв'ю з Радж Пателом в Нью-Йорк Таймс
  7. «Я не месія», — каже борець за продовольство, але його численні шанувальники не вірять цьому. // «Гардіан», 19.03.2010
  8. Радж Пател про свою освіту
  9. Видавництво Сітізен про письменника Радж Патэле. Архів оригіналу за 29 січня 2009. Процитовано 3 травня 2015.
  10. Виступ Радж Патэла на телепередачі «21 хвилина»
  11. Світовий банк і сільське господарство
  12. Стаття Радж Патела від 10 липня 2010
  13. Консультативне правління «Вартість їжі» з участю Радж Патела. Архів оригіналу за 6 квітня 2010. Процитовано 3 травня 2015.
  14. Радж Пател на телешоу "The Colbert Report" в США 12 січня 2010 року // The Colbert Report, 12.01.2010. (англ.) (Перевірено 4 жовтня 2010)
  15. Мимовільний Господь для послідовників «Нової ери» // «Нью-Йорк Таймс», 4.02.2010. (англ.) (Перевірено 4 жовтня 2010)
  16. it-s-not-buddha---raj-patel I can't Believe it's Not Buddha — Raj Patel // The Colbert Report, 15.03.2010. (англ.) (Перевірено 4 жовтня 2010)
  17. Інтерв'ю з Радж Пателом на телепередачі «Думки про великого»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.