Оксфордський університет

О́ксфордський університе́т  — найстаріший англомовний університет у світі, а також перший університет у Великій Британії. Заснований[ким?] в 1096 році, розташований в місті Оксфорд, графство Оксфордшир.

Оксфордський університет

ОУ
51°45′18″ пн. ш. 1°15′18″ зх. д.
Назва латиною лат. Universitas Oxoniensis
Тип колегіальний університет
exempt charityd
громадський університет
вищий навчальний заклад[1]
видавець відкритого доступуd[2] і освітня організаціяd
Країна  Велика Британія[2]
Розташування Оксфорд
ОксфордширОксфорд
Гасло лат. Dominus Illuminatio Mea (Господь — моє світло)
Засновано 1096[3] [4]
Бюджет 4776000000 £ (включаючи коледжі) 2014-2015[5]
Студентів 22348 (2014)[6]
Кольори      темно-синій колір[7]
Членство у
 • Група «Рассел», ORCID[8], Jiscd[9], IIIF Consortiumd[10], Міжнародний альянс дослідницьких університетів, Digital Preservation Coalitiond[11], W3C[12][12], Shibboleth Consortiumd[13], Orbital Reef University Advisory Councild[14] і arXiv.org[15]
 • Складається з Бодліанська бібліотека, Коледж Всіх Душ[16], Коледж Бейлліол[16], Blackfriarsd[16], Брейсноуз коледж[16], Campion Halld[16], Крайст Черч[16], Коледж Тіла Христового[16], Ексетерський колледж[16], Коледж Грін Темплтон[16], Гаріс Манчестер коледж[16], Гертфорд коледж[16], Коледж Ісуса[16], Кібл коледж[16], Келог коледж[16], Коледж Леді Маргарет[16], Лінакр коледж[16], Лінкольн коледж[16], коледж Магдалениd[16], Менсфілд коледж[16], Мертон коледжd[16], Новий коледж Оксфорду[16], Наффілд-коледжd[16], Оріел коледжd[16], Пембрук-коледжd[16], Королівський коледж[16], Regent's Park Colleged[16], Коледж святої Ганниd[16], Коледж святого Антоніяd[16], St Benet's Halld[16], Коледж святої Катериниd[16], Коледж святого Хрестаd[16], Едмунд Голлd[16], Коледж святої Хільдиd[16], Коледж святого Х'юd[16], Колледж Святого Іоанна[16], Коледж святого Петра[16], St Stephen's Housed[16], Сомервілл-коледж[16], Триніті-коледж[16], Університетський коледж[16], Водгем-коледжd[16], Вольфсон коледж[16], Вустер коледж[16], Wycliffe Halld[16], Griffith Instituted і Heather Professor of Musicd
  Мова викладання англійська
  Випускники Категорія:Випускники Оксфордського університету
  Штаб-квартира Оксфорд
  Адреса University of Oxford, University Offices, Wellington Square, Oxford, Oxfordshire, OX1 2JD
  Сайт ox.ac.uk
   Оксфордський університет у Вікісховищі

  Університет складається з факультетів і 39 коледжів, а також 7 так званих гуртожитків — закритих навчальних закладів, які не мають статусу коледжу і належать, як правило, релігійним орденам. Всі іспити, як і більшість лекцій і лабораторних занять організовані централізовано, в той час як коледжі проводять індивідуальні заняття із студентами і семінари.

  Прийом до університету — бакалавра

  У жовтні-листопаді перед початком навчання, абітурієнти подають заяви в коледжі, які після розгляду оцінок і рекомендаційних листів проводять співбесіди — і, в деяких випадках, письмові тести. (Шкільні іспити у Великій Британії стандартизовані та проводяться не вищими школами, а центральними екзаменаційними комісіями (англ. examination boards), акредитованими державою). Оскільки місця в університет пропонуються до того, як більшість абітурієнтів закінчить шкільні екзамени, студенти, як правило, приймаються під тією умовою, що їхні оцінки до початку навчального року будуть не менші домовленого бала (англ. conditional offer). Не допускається подача заяв, в один і той же рік, одночасно в Оксфордський і Кембріджський університети.

  Прийом до магістратури та аспірантури

  Для вступу до магістратури чи аспірантури кандидати подають заяви на відповідний факультет.

  Історія

  З X ст. в Салерно, Павії, Болоньї, Парижі існували університети. Там вивчали астрономію, право, латинську мову, філософію, медицину, математику. В Англії справи були дещо гірші: навіть серед духовенства було немало неграмотних. У 1096 р. був створений університет, що мав за мету дати священнослужителям повнішу освіту. Вибір впав на Оксфорд, одне з найбільших міст королівства. Але тільки за правління Генріха II Оксфорд став справжнім університетським містом. Якщо з часом через Оксфорд майже в обов'язковому порядку проходили члени вищого світу, то в середні віки до цього було ще далеко. Там навчались тільки священнослужителі, вони знімали кімнати у місцевих жителів і часто були бідними[джерело?].

  В XIII ст. через сутичку між студентами та міським населенням із Оксфорда втекла група студентів і професорів, які незабаром заснували Кембриджський університет[джерело?].

  Коледжі Оксфорда

  Відомі випускники

  Див. також

  Примітки

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.