Радіогенна теплогенерація

Радіогенна теплогенерація тепловий потік, що формується в земній корі в результаті розпаду розсіяних в гірських породах довгоживучих радіоактивних елементів (ізотопів урану, торію і калію).

Еволюція радіогенного теплового потоку Землі з часом.

Неоднакова інтенсивність радіогенної теплогенерації в різних блоках земної кори обумовлює просторові зміни величин радіогенного тепла і є причиною значних локальних аномалій теплового потоку і температури.

Теплоструктура та еволюція континентів сильно залежать від кількості та розподілу джерел радіоактивного тепла в земній корі. Відмінності теплового потоку між геологічними провінціями зумовлені, в значній мірі, змінами структури зерна та об'ємного складу. Зіставлення значень об'ємної теплогенерації земної кори в декілька вікових інтервалів показує чітку тенденцію зниження її інтенсивності з віком. Ця тенденція може пояснюватися радіоактивним розпадом[1].

Див. також

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.