Радіопеленгування

Радіопеленгація (радіопеленгування) — процес визначення напрямку (пеленга) від спостерігача на джерело випромінювання радіохвиль за допомогою радіопеленгатора — приймача з антеною спрямованої дії. У «полюванні на лисиць» застосовуються амплітудні пеленгатори; напрямок визначається порівнянням е.р.с., що «наводяться» в антені при різних її положеннях у просторі. При пеленгації антену з відомою діаграмою спрямованості повертають у просторі до отримання певного значення е.р.с. (максимального або мінімального), зареєстрованого індикатором[1].

Радіотріангуляція

Аналізуючи інформацію про напрямки прийнятих сигналів від двох або більше просторово рознесених приймачів (або ж одного мобільного приймача), джерело передачі може локалізовуватися у просторі з використанням методу тріангуляції. Радіопеленгування застосовується у навігації морських і повітряних суден, для встановлення місцезнаходження аварійних передавачів пошуку і порятунку, для відстеження у дикій природі, а також, щоб знаходити несанкціоновані передавачі або ті які створюють суттєві завади.

Див. також

Примітки

  1. Основы оперативной радиопеленгации[недоступне посилання з листопадаа 2019]

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.