Ракетне Урочище

Ракетне Урочище  — мікрорайон міста Миколаєва, що входить до складу Центрального району та займає північну частину півострова, на якому розташоване місто.

В даний час Ракетне Урочище забудовано переважно приватними будинками і дачами.

46°59′45″ пн. ш. 32°01′10″ сх. д.

Історія

У 1867 році на майже двохсотгектарному пустирі в цьому місці був побудований ракетний завод з метою випуску для російської царської армії сигнальних, рятувальних та бойових ракет, що могли використовуватись, в основному, в гірських умовах.

На пустій території були побудовані цехи, склади і двоповерхова будівля управління заводом.

Паралельно із заводом в 1871 році було створено Миколаївський ракетний завод, яким керував Костянтин Іванович Константинов[1].

За його ініціативи за територією підприємства було посаджено просторий парк та розбиті трав'яні газони, що стали початком Ракетного Урочища.

В 1911 році через відсутність держзамовлень завод було закрито. У будівлях підприємства розмістилася військова радіостанція, яка обслуговує російські війська під час Першої світової війни.

В середині 1920-х років виробничі приміщення частиною зруйнувалися, а частиною були переведені в житловий фонд[2].

Походження назви

Саме з легкої руки жителів район, де знаходилися ракетний завод і радіостанція, був названий Ракетним Урочищем.

Вулиці

  • Вулиця Привільна,
  • Вулиця Шкапіна

На будинку № 11 Артилерійської вулиці розміщена меморіальна дошка на честь начальника Миколаївського ракетного заводу та першого голови Миколаївського імперського російського технічного товариства Костянтина Івановича Константинова.

«В этом доме работал выдающийся русский ученый, основоположник экспериментальной ракетодинамики Константинов Константин Иванович (1818 - 1871 гг.)»

Примітки

  1. Никитин В. Откуда такие названия?: Ракетное Урочище // Весник Прибужья. — 2003. — 8 мая. — С. 13.
  2. Пионер ракетного дела К. И. Константинов и история Ракетного урочища в Николаеве

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.