Раковинний Яр

Раковинний Яр (рос. Ракушечный Яр) - археологічне багатошарове поселення на дінському острові Порічний у Ростовській області неподалік від Роздорського археологічного поселення.

В поселенні нараховується 23 культурних шарів загальною товщиною понад 5 метрі.

Для 23-14 шарів ранньоновокам'яної доби характерні плоскодонні посудини без орнаменту, іноді вкриті охрою. Ранньо-новокам'яні шари мають аналоги у північній Месопотамії.

У шарах 23-18 зустрічаються кьйоккенмедінгі. Починаючи із шару 17 - стовпові споруди з глиняними підлогами, підвогшищеві вимостки.

Гостродонний посуд з'являється у 13-му шарі.

Крем'яні вироби являють собою пластинчатими заготівлями. Інвентар: свердла, сланцеві грузила, шліфувальні плити, шліфовані сокири і мініатюрні тесла.

Кістяні вироби: загострені, зі скошеним краєм, на овальних пластинах, долотця; мотики з рогів оленя; антропоморфні статуетки з путових кісток коня.

За Бєлановською шари 23-9 належать до ранньої новокам'яної доби.

1-й шар належить до дінського козацтва.

За Раковинним яром у 1983 році Т.Д. Бєлановською була виділена раковиноярська культура, що більш відома як нижньодінська. Знахідки експедиції Бєлановської зберігаються в Ермітажі.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.