Реадмісія
Реадмісія (від англ. to readmit — приймати назад) — це взаємні зобов'язання держав, які закріплюються у міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї з Договірних Сторін, або прибувши законно втратили підстави для легального перебування.
Різновиди
Відмова від реадмісії своїх громадян — свідома політика деяких країн (наприклад, Китаю), які прагнуть до збільшення своєї діаспори за кордоном. Посольства таких країн відмовляються видавати своїм депортованим громадянам паспорти або свідоцтва на повернення. Ще проблематичнішим є повернення в країну іноземців-транзитних мігрантів.
Юридичні механізми
Механізм примусу держав до реадмісії — двосторонні та багатосторонні угоди. Їх підписання — один з пріоритетів міграційної політики Євросоюзу. Україна, у свою чергу, також прагне укласти такі угоди з країнами-основними постачальниками нелегальних мігрантів до України і транзитних мігрантів — до Євросоюзу.
Законодавчі параметри в Україні
В Україні усі параметри реадмісії окреслені у Наказі Міністерства внутрішніх справ України № — 158 від 16 лютого 2015 року «Про порядок реалізації компетентними та уповноваженими органами України міжнародних угод про реадмісію осіб»[1]
Прецеденти в Україні
12 лютого 2018 року в рамках даної процедури як перший прецедент у державі, до Польщі був переправлений Міхеіл Саакашвілі.[2]
Див. також
Примітки
Посилання
- Что такое реадмиссия (более подробное описание и библиография)
- Галицьке слово Реадмісія
- Україна і Польща підписали протокол до угоди з ЄС про реадмісію /УНН, 25.04.2017/