Рибний день

Ри́бний день — день тижня, в який м'ясна їжа частково або повністю замінюється рибною.

Рибний день в православній традиції

Традиційно у православних і католиків середа і п'ятниця були пісними днями, в які заборонялося вживати вірянам м'ясо, але дозволялися рибні страви. У православ'ї це правило не поширювалось на літній м'ясоїд, також рибними днями були деякі свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці, Вербна неділя, перше Причастя Богородиці (якщо свято припадає на середу або п'ятницю).

Рибний день в СРСР

У Радянському союзі введення рибного дня для населення було викликане спадом виробництва м'яса, для боротьби з недостатньою кількістю білків в раціоні. Ініціатором «рибного дня» введеного 12 вересня 1932 року постановою Наркомпостач СРСР «Про введення рибного дня на підприємствах громадського харчування» був Анастас Іванович Мікоян, який запозичив цю ідею в Данії[1].

Пізніше 26 жовтня 1976 року ЦК КПРС видав повторну постанову про введення «рибного дня». Цього разу причиною введення рибного дня був не тільки брак м'ясної їжі, але і бажання керівництва країни збільшити виробництво рибної продукції.

Цього разу за рибний день був закріплений четвер. Багато підприємств громадського харчування цього дня не включали до меню жодних м'ясних страв, що викликало незадоволення у робітників і службовців. Чому рибний день був призначений саме на четвер, було дано чітке обґрунтування, підкріплене статистикою і розрахунками, що зводяться до того, що реалізація риби саме цього дня буде максимальною.

Див. також

Список радянських висловів

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.