Розкадрування

Розкадрува́ння (англ. Story-board) — представлення сценарію у вигляді послідовності кадрів. Є робочою схемою майбутнього фільму, що пропонує різні схеми, навіть малюнки, креслення, із зображенням кадрів, місця, руху камери, а також вказівки щодо звуку (шуми, музика, голос за кадром, діалоги і т. ін.).

Розкадрування — це продумування сюжету за допомогою ключових кадрів. А ключові кадри — це кадри, які відображають зміну плану або дії. Всі інші кадри між ними називаються проміжними.

На розкадрування йде набагато менше коштів, ніж на те що б зняти (хоч і чорновий) фільм. Хоча це дуже копітке заняття. Якщо в хвилині відео йде зміна 20 планів, значить має бути 20 малюнків ключових кадрів.

Чим докладніше розкадрування, тим зручніше бачити помилки і правити їх. Можна писати зауваження, або діалоги, або час, або все відразу прямо на цих малюнках. Малюючи її потрібно враховувати композицію кадру і пропорції відео зображення, в якому буде зйомка (тобто 16:9 або 4:3).

Потім малюнки можна вставити в програму-монтажку вже зі звуком, нехай чорновим, і вже дивитися на розкадрування в дії. Вийде як би мультик тільки з 1 кадром в сек. (або 1 кадрів в 10 сек). Зручно подивитися, може якась сцена затягнута, або навпаки.

Зйомка з продуманим розкадруванням займе набагато менше часу і ресурсів (і нервів).

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.