Розсолопромисли

Розсолопромисли — гірничодобувні підприємства, які здійснюють підземний видобуток солі способом підземного розчинення. Розсолопромисли являють собою комплекс наземних і підземних виробництв, об'єктів, що забезпечують безперервний видобуток і подачу розсолу споживачеві.

Приклад — Мозирський (Білорусь) розсолопромисел.

Запаси солі Мозирського родовища обчислюються сотнями мільйонів тонн. Глибина залягання — від 600 до 1500 метрів. Видобуток проводиться безшахтним способом — підземним розчиненням соленосних товщі через свердловини з поверхні. Процес починається в 3-х кілометрах від основної промислового майданчика на розсолопромислі, де пробурено 13 свердловин. Через них подається розчинник (розбавлений розсіл низької концентрації 60-80 г / літр NaCl), що розмиває сіль в місці залягання. Насичений розсіл (кондиційний) вилучають із свердловин «витисканням» і за допомогою розсолопроводу подають на основний майданчик для очищення і подальшого випарювання.

Див. також

Література

  • Ісаєвич Я. Солеварна промисловість Підкарпаття в епоху феодалізму. Нариси з історії техніки, випуск 7. К. 1961;
  • Кунцевич Ф. З історії соляних синдикатів Криму і Донбасу. Питання історії народів СРСР, випуск 11. X. 1971.
  • Пірко В. О. Географія збуту донецької солі //Історико-географічне вивчення природних та соціальних процесів на Україні. Зб. науков. праць. — К., 1988 (0,5 а.).
  • Растворение подземное
  • Рассолопромысел
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.