Росава (співачка)

Роса́ва (справжнє ім'я: Олена Янчук; * 1978, м. Сквира, Київська область) — українська співачка. У своїй творчості Росава поєднує сучасну живу та електронну музику із традиціями українського фольклорного жіночого співу. Переможниця фестивалю «Червона рута–1999».

Росава
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Олена Янчук
Дата народження 29 січня 1978(1978-01-29) (44 роки)
Місце народження Сквира, Київська область, Україна
Роки активності 3 1999
Громадянство Україна
Професія співачка
Інструменти вокал
Жанр нео-фолк, поп, поп-рок
Лейбл Lavina Music
COMP Music
www.rosava.com.ua

Життєпис

Народилася в музичній родині — батько керував духовим оркестром та грав на весіллях, мати співала в самодіяльному вокальному ансамблі. Після закінчення музичної школи займалася з приватним викладачем вокалу.

У 1994 році взяла участь у конкурсі юних талантів «Орфей» (м. Біла Церква), отримала приз за найкращий сценічний образ, після чого була запрошена на Всеукраїнський конкурс «Ура» (м. Київ), де отримала третю премію. Того ж року Олена Янчук виграла стипендію та поїхала вчитися до коледжу Lester B. Pearson (Канада). Там, окрім англійської та економіки, вона вивчала музику (клас академічного i джаз-вокалу), а також теорію й історію музики.

1996 року Росава повернулася додому та знову займалася з приватним викладачем. У

У 1997 році Олена вступила до Інституту міжнародних відносин.

У 1998 році взяла участь у зйомках музичного фільму «Бери шинель». В основний склад конкурсантів фестивалю «Червона Рута» у 1999 році в Дніпропетровську Олена Янчук потрапила з резерву. Та місяць навчання у школі-майстерні фестивалю, де нею опікувався Едуард «Діля» Приступа (на той час учасник гурту Танок на майдані Конґо), не пройшли даремно — Олена Янчук виборола Першу премію в номінації попмузики та Приз глядацьких симпатій. Восени того ж року вона знову виборола Першу премію - цього разу на львівському фестивалі «Майбутнє України». Там вона і гурт музикантів, що її супроводжували, вперше виступили під назвою Росава. За грошові винагороди від цих перемог взимку 2000-го були сфільмовані відразу два співовиди - влітку вони були презентовані разом з максі-синглом "Росава". Повноцінного довгограю довелося чекати ще півтора року - за продюсування Ділі альбом «Просто Неба» записувався у студії «Гадюкіни Рекордс» за участю музик з гуртів «Танок на Майдані Конґо» та «Ghurt Yo Ghurt». Запис концептуального альбому «Зозуля і Тиша» затягувався, і навесні 2003-го співовидом «Дівчина така Я» був анонсований однойменний танцювальний альбом. Він був готовий восени, та в останню мить Росава змінила свої плани — підсилений танцювальними забійниками, був перевиданий дебютний альбом «Просто Неба». Решту пісень вирішили переаранжувати для «Зозулі і Тиші» — але навесні 2004-го Росава забракувала й ці записи. До студійної роботи вона повернулася аж під кінець року з наміром записати платівку дитячих колисанок — альбом з назвою «Колисанки» вийшов у лютому 2006 року.

У 2008 перевидає альбом «Просто неба». У 2009 році виходить альбом «Тепер I потім».

Дискографія

Кліпи

  • «День&Ніч»
  • «Така я»
  • «Обійми»
  • «Спи, маленький козачок»
  • «Наша Україна» (кліп на підтримку кандидата у президенти України Віктора Ющенка)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.