Російсько-турецькі відносини

Росі́йсько-туре́цькі відно́сини — міждержавні політичні, економічні та культурні відносини між Росією та Туреччиною впродовж історії.

Дипломатичні відносини між державами були встановлені в 1701, коли в Константинополі відкрилося посольство Московського царства. До встановлення дипломатичних відносин існували двосторонні міждержавні зв'язки з часів послання князя Івана III з питань морської торгівлі, спрямованого 30 серпня 1492 османському султану Баязиду II.

За даними на 2014 рік, Туреччина була п'ятим за величиною торговим партнером Росії. У 2014 році сумарний торговий оборот між Туреччиною і Росією становив майже $44 млрд; за цим показником Туреччина перевершила Білорусь, Казахстан і Україну[1]. Туреччина також була другим за обсягами (після Німеччини) ринком збуту для російського газу, і найпопулярнішим серед російських туристів місцем відпочинку.

Відносини між двома країнами значно погіршилися після російської інтервенції в Сирію та масових бомбардувань російськими бомбардувальниками цивільних об'єктів на прилеглій до Туреччини території Сирії, переважно заселеної туркоманами. Після збиття Туреччиною російського бомбардувальника в листопаді 2015 року відносини значно погіршились.

Сучасний етап відносин

2016, 19 грудня — напад на посла Росії в Туреччині, що стався в центрі сучасного мистецтва в столиці Туреччини. У посла стали стріляти, коли він виголошував промову з трибуни під час відкриття виставки[2][3].

Блокада морських транспортних перевезень

13 грудня 2015 Російське військове судно в нейтральних водах відкрило вогонь у бік турецького рибальського човна в Егейському морі неподалік грецького острова Лемнос[4].

16 грудня 2015 в різних портах Туреччини було затримано 27 російських суден. Затримання відбулись у відповідь на дії Росії, яка затримала 8 суден під турецькими прапорами[5]. Надвечір того ж дня конфлікт із затриманням суден був залагоджений.

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Російсько-турецькі відносини

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.